Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šest es Detroitu očima nováčka Hudlera

10 2003
Detroit - Coby čtrnáctiletý výrostek je viděl v televizi při olympiádě v Naganu. Teď s nimi sedí v jedné kabině, vtipkuje na ledě, chodí na večeři. Nadějný hokejový učeň Jiří Hudler je unešen společností mistrů, kteří jej obklopují v Detroitu. Šest z nich jednou jistě přijmou do Síně slávy v Torontu. Jaký na něj udělali dojem?

Dominik Hašek (38 let, brankář)
Prvně jsem ho potkal až v tréninkovém kempu. Dá se s ním bavit o všem. Když neznám nějaké anglické slovíčko, pomůže mi, stejně jako bek Jirka Fischer. Párkrát jsme spolu byli na steaku. Nedává mi znát, že je vítěz olympiády a Stanley Cupu. Na ledě dělá všechno naplno, to jsem u gólmana ještě neviděl.

Nicklas Lidström (33 let, obránce)
Byl jsem na něj moc zvědav, protože všichni říkali, jaký to je hráč. A jenom se to potvrdilo. Moc toho nenamluví, na ledě to zrovna nebourá. Ale přesně ví, co dělá. Pálí mu to, skvěle bruslí, strašně těžko se objíždí. Předem vytuší, kam útočník půjde. Nejlepší bek na světě.

Chris Chelios (41 let, obránce)
Když se mě novináři ptali, kolik je tátovi, musel jsem mu rok přidat. Aby nevěděli, že je mladší než Chris. To bych slyšel poznámek! Chelly je fajn, bere nás na jídlo do svého baru. Umí se zastat mladých. Má na dresu moje oblíbené číslo 24, ale ani na vteřinu jsem nepomyslel na to, že by mohlo patřit mně.

Brett Hull (39 let, křídlo)
Superstřelec a pohodář. V kabině každou chvíli hodí nějaký vtípek. Utahoval si z mého účesu. Že mám vlasy rozházené jako Cramer, to je postava z televizní show. Skvěle hraje golf, který mně zatím moc nejde. Říkal jsem mu, že mám raději tenis. A on prohlásil, že tenis je pro holky.

Steve Yzerman (38 let, centr)
Stevie je tady za Boha. Milujou ho ledaři, fanoušci i majitel klubu. Za to, jak hraje hokej, ale taky pro jeho chování. Já obdivuju takové vůdce. Přesně ví, kdy se smát a kdy zůstat vážný. V Detroitu hraje už od roku 1983. Ví, jak to tu chodí. Radil jsem se s ním, jaké si mám koupit auto.

Brendan Shanahan (34 let, křídlo)
Sedím vedle něj v kabině. Když mluví s novináři, shromáždí se kolem něj takový dav, že se musím odsunout. Utlačuje mě! (smích) Začali jsme spolu v jedné lajně, pomáhá mi, povzbuzuje mě.

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze