Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sestup? Na to slovo v Písku nikdo nemyslí

5 2004
Písek - V říjnu loňského roku se v Písku po Janu Slivkovi chopili vedení hokejového klubu. Jaké mají první zkušenosti? Co se povedlo a co ne? Václav Šrámek jako manažer odpovídá. Předsedou klubu je Bedřich Malý, místopředsedou Zdeněk Beneš. Všichni tři jsou i jednateli IHC Písek.

Kde jste začali, když jste klub loni převzali?
Prvním mužstvem. Měli jsme dva body a chtěli jsme mužstvo v tabulce dostat nahoru. Situace byla špatná i co se týkalo výkonnosti. Tehdejší trenéři dostali dva týdny na to, aby se mužstvo ve čtyřech zápasech chytilo, aby situaci otočili. Ale nepovedlo se to. Vyhráli jsme jen jednou s Hradcem Králové a další zápasy jsme znovu ztratili. Miroslav Šperl potom přišel jako trenér s rezignací sám ještě o něco dřív.

Takže jste sháněli nové trenéry?
Od druhé čtvrtiny vedl mužstvo trenér Mazanec s asistentem Baďoučkem.

Při angažování trenéra Mazance byly v klubu i mezi veřejností výhrady. Jak jste se s tím vypořádali?
Mužstvo začalo hrát, sbírat výsledky. Hráči Milana Mazance jako trenéra vzali. Byly tam spíš výhrady v tom smyslu, že pan Mazanec se současnými hráči hrál a možná si s některými nepadl do oka. Říkalo se, že to nebude dělat dobrotu.

Vy jste musel trenéra Mazance proti takovým názorům obhajovat?
Samozřejmě. Někteří lidé nevěřili, a bylo jich dost, že by to v mužstvu mohlo takhle fungovat. Uvažovali jsme o trenéru odjinud. A když byl jmenován Milan Mazanec, chtěl, aby byl odjinud alespoň jeho asistent. To se povedlo. Václav Baďouček je z Plzně.

Potkaly vás i odchody hráčů, třeba Němečka do Znojma.
Němeček do Znojma odešel na přestup už před sezonou. Počítali jsme s tím, že u nás bude hrát na hostování. Ale ve Znojmě se zranilo několik hráčů a Němeček působil v extralize. K překvapení všech ve Znojmě dobře. Teď už ho mít nemůžeme, protože ve Znojmě odehrál více než patnáct zápasů.

Nedávno jste přišli o dalšího beka Všetečku, který je v Třinci?
Třinec se dostal do složité situace s obránci a projevil o hostování Všetečky zájem do konce sezony. Jak je známo, nám v naší situaci s ekonomikou každá taková nabídka pomůže. Jako hráčskou náhradu jsme dostali obránce Bartoně. Po sezoně by se měl Všetečka vrátit.

V utkání proti Třebíči se na ledě v sestavě hostů objevoval David Mazanec, bratr vašeho trenéra Milana. Chtěli jste ho sem, když už tady u vás hrával?
V době, kdy jsme dávali Bouze do Třebíče, jsme chtěli Davida Mazance. Ale v Třebíči byli proti. Je to jeden z jejich klíčových hráčů. Nehledě k tomu, že nás snad pokaždé právě David Mazanec v utkáních s Třebíčí v sezoně porazil. Buď dal gól sám, nebo na něj nahrál. Je to hokejista, který zná prostředí a určitě by nám tady pomohl. Z Třebíče jsme dostali na měsíc Frühaufa a potom už jsme se nedohodli. Nabízeli nám hráče, které jsme nechtěli. Máme zraněné dva útočníky, Nouzu a Míku. Proto se Bouz vrátil.

Nikdo vám to určitě nepřeje, ale co by se stalo, kdyby musel klub hrát baráž o první ligu a sestoupil by?
Myslím si, že i kdyby bylo nejhůř, že baráž bychom uhráli. Ještě do té doby uděláme všechno pro to, abychom ji nehráli. Myslet na nejhorší nechci.

Ani tedy nemáte přesnou představu, co by se stalo?
Nechci na to ani pomyslet a nezabývám se tím. Mužstvo má dobře natrénováno a hraje dobře hlavně doma. Venku je to horší, ale věříme mu.Najdete na iDNES.czmobilní verze