Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sestup zasáhl ústecké Lvy víc, než Hořava myslel

Miloš Hořava

5 2008
Vyhnat splín po drsném sestupu z extraligy a nastartovat novou éru ústeckého hokeje. Úkol pro trenéra Miloslava Hořavu, muže s pověstí jednoho z největších hokejových expertů v zemi. "Favoritem první ligy jsou Brno a Chomutov, my je můžeme potrápit," tvrdí nový kouč Hořava.

Jak bylo těžké po pádu vrátit ústecký tým do dobré nálady?
To se ukáže až podle toho, jak bude sezona probíhat. Sestup zasáhl mužstvo a klub víc, než jsem si myslel. Projevuje se to ve všech směrech, na celém zimním stadionu, na všech pracovnících. Je to pro mě nová zkušenost, nikdy jsem to nezažil. Ale nestěžuji si. Věděl jsem, že to bude těžké. A těžké to tedy je.

Zkomplikovalo přípravu, že jste museli řešit snižování platů?
Samozřejmě. Zasáhlo to celou letní přípravu, i do srpna. Pořád se něco dělo ohledně smluv. Ale myslím, že se udělal správný krok.

Bývalé vedení vyřadilo v průběhu baráže sedm hráčů, někteří v Ústí zůstali. Už je vše v pořádku?
V pohodě to není. Jde o věci, za nimiž není možné tlustou čáru udělat hned. Snad se to během sezony změní, záleží, jak se bude dařit.

Špirko chce do extraligy, ale má smlouvu a musí zůstat. Nemůže se ta nechuť přenést na jeho výkon?
Mluvili jsme s ním. Záleží na něm. Jestli by to přenesl na led, byl by sám proti sobě. Hokejový život je krátký. Uškodil by jen sobě. Nejen on, to platí pro každého.

Berete jako elitní útok lajnu Čaloun, Špirko, Heřman?
Neberu. Působíme jako tým. Nemáme elitní útok. Kdo ho má? Útoky neoznačujeme jako první, druhý. Vždyť příprava nejvíc vyšla řadě Mikulík, Šagát, Sklenička.

Jak vůbec přípravu hodnotíte?
Máme spoustu problémů ve hře, ale o tom příprava je. Víme, na čem pracovat. Rezervy jsou všude.

Ale brankář Salfický, navrátilec z Ruska, vypadá dobře, že?
V týmu působí velice dobře, výborně pracuje. Je to největší posila a osobnost do kabiny, pro klub.

Jaký cíl je před vás postaven?
Zatím žádný. Ještě nebyla oficiální schůzka s vedením.

A váš osobní cíl?
Nemám ho, protože si ho nemůžu dávat. Nejsem atlet, který hází oštěpem. Jsme mužstvo. Chtěli bychom, abychom se zlepšovali každým zápasem. Je nesmysl v téhle fázi říkat nějaké cíle.

Jsou největšími konkurenty Chomutov a Kometa Brno?
Favorité 1. ligy jsou oni, to ukázala i příprava. Jsou na tom finančně dobře, mají zázemí, pracovali nějaký čas. My je můžeme potrápit.

Na jakou hru diváky nalákáte?
Na poctivý hokej. Když se výsledek nepovede, aby neměli pocit, že jsme to odflákli. To by mě hodně štvalo. Všichni říkají, že v Ústí jsou výborní fanoušci, ale bude těžké si jejich přízeň vybojovat zpátky. Zvlášť po sestupu, který nebyl normální.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze