Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Sezónu začal stávkou, teď je na výsluní

3 1999
O t t a w a - Český hokejový útočník Radek Bonk začal letošní sezónu v extraligových Pardubicích, protože se dlouho nemohl dohodnout na novém kontraktu s celkem zámořské NHL Ottawa Senators. Nakonec v polovině září slevil půl miliónu ze svých požadavků a podepsal roční smlouvu na 800 tisíc dolarů. Hlavním důvodem byl stávkující ruský centr Alexej Jašin a šance třiadvacetiletého rodáka z Krnova hrát v první formaci "Senátorů" místo něj.

Trenér Jaques Martin tak dal opět dohromady mezinárodní útok Marián Hossa, Radek Bonk a Magnus Arvedson, který se mu zatím odvděčil příspěvkem téměř poloviny gólů týmu v letošním ročníku. "Nemohu říct, že bychom vždy věděli, co ten druhý udělá. Většinou ale tušíme, jak kdo z nás určité situace řeší, a lépe se nám čte hra. Můžeme tak někdy hrát naslepo," snaží se najít příčinu úspěšné spolupráce Bonk v článku deníku Ottawa Citizen.

Formace se dala dohromady poprvé v prosinci loňského roku, kdy se Hossa vrátil do hry po zranění kolena. "Každý z nich přináší do hry něco jiného. Magnus je rychlý, velice silný v defenzívě, umí zavézt puk do pásma a má dobrou střelu," začal s výčtem schopností členů své první řady Martin. "Radek je silný a efektivně se prosazuje před brankou. Dobře čte hru, má dobré přihrávky i střelu. Marián je z této troje nejofenzivnější. Prosazuje se také individuálně a je velice těžké ho zastavit," doplnil trenér.

Podle Arvedsona je výhoda, že jsou všichni tři Evropané a mají stejné hokejové myšlení. "U nás se najde ode všeho něco. Hossa je skvělý v ofenzívě a Bonk je velký a silný centr. Vím, že dají přednost přihrávce před nahozením puku, pak je lehčí si správně najet," míní švédský útočník.

Tento útok navíc splňuje Martinovu koncepci, která je založena hlavně na dobré obranné hře. Hossa a Arverdson mají v plusových a minusových bodech devět kladných a Bonk sedm. "Radek i Magnus jsou již zkušení hráči a já se od nich snažím něčemu přiučit. Musíme všichni hrát zodpovědně zezadu, ale snažíme se odvést dobrou práci i v útočném pásmu. Není to vždy jednoduché, protože nastupujeme proti nejlepším útoků soupeře," dodal Slovák Hossa.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze