Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Génius i mizera. Crosby nádherně skóroval, dojem pokazil další zkrat

Sidney Crosby z Pittsburghu sleduje puk v obklíčení buffalských útočníků Tylera Ennise a Ryana O’Reillyho. | foto: AP

22 2017
Táhne se s ním pověst muže dvou tváří. Kanaďan Sidney Crosby je virtuóz na bruslích, nejen legendární Wayne Gretzky o něm říká, že je nejlepším hokejistou současnosti. Ve středečním zápase proti Buffalu svou výjimečnost opět potvrdil - úchvatným gólem. V utkání ovšem předvedl také svou stinnou stránku.

O tom, že Crosby občas neukočíruje emoce, se dobře ví.

Z minulosti jsou známé incidenty se slovenským bekem Borisem Valábikem, jehož zezadu mlátil do hlavy i do slabin, případně s americkým útočníkem Ryanem Callahanem, kterému kapitán Pittsburghu zbaběle podkopl nohy.

Své o Crosbym ví také Henrik Zetterberg, Brett McLellan, Brandon Dubinsky nebo Anton Volčenkov.

„Je Sidney nečestný hráč?“ ptali se opakovaně novináři z prestižních hokejových webů. Ač dokázali jednu z největších tváří NHL před fanoušky ospravedlnit, jen výčet Crosbyho přešlapů přesvědčoval další o opaku.

Crosby tak kromě superlativů slyší na svou adresu také věty o tom, že hraje zákeřně či že je srab.

Proti Buffalu podobné komentáře opět přiživil, svého krajana Ryana O’Reillyho bodl holí do choulostivých míst. Rozhodčí vše přehlédli, nejlepší střelec NHL tak ušel trestu. Tomu dodatečnému se ovšem nejspíše nevyhne, zřejmě dostane pokutu.

Jde o zbytečnou kaňku na jeho středečním představení.

Nebýt zkratu, psát se o něm mohly jen ódy. Ba dokonce celé symfonie. Vždyť Crosby zase posunul hranice možného, zase ukázal další famózní technickou finesu a svou všestrannost v zakončení.

Buffalského gólmana Robina Lehnera pokořil ranou, která je i v tenise oceňovanou vzácností. Jednoručným bekhendem. „Všichni kluci tohle zkoušejí na tréninku, ale on to dokázal v zápase,“ žasl Crosbyho spoluhráč Nick Bonino.

„Vždy uměl skvěle zakončit s holí v obou rukách, teď je pro gólmany hrozbou i při střele jednoruč,“ dodal další pittsburghský útočník Chris Kunitz.

Fenomén s číslem 87 na zádech byl hrdinou ještě jednoho diskutovaného okamžiku. Tentokrát ne v pozici střelce či agresora, nýbrž v roli oběti. Krátce před koncem zápasu totiž přišel při pokusu o skórování do prázdné branky po zásahu holí do obličeje o několik zubů.

Sidney Crosby z Pittsburghu po zásahu do obličeje od buffalského Evandera Kanea.

A tak brilantní gól zůstal bez komentáře svého autora.Najdete na iDNES.czmobilní verze