Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovní válka kvůli useknutému prstu. Crosby opět rozproudil emoce

Sidney Crosby z Pittsburghu sleduje puk v obklíčení buffalských útočníků Tylera Ennise a Ryana O’Reillyho. | foto: AP

27 2017
Kanadský hokejista Sidney Crosby má za sebou nepříjemný týden. Kapitán Pittsburghu se stal hlavní postavou dvou incidentů, po kterých jeho zavilí kritici volali po pokutách, ne-li suspendacích. Crosby nejprve bodl holí do slabin Ryana O’Reillyho, poté zase odsekl Marku Methotovi kus malíčku. Potrestán nebyl ani jednou.

Oba Crosbyho zákroky unikly pozornosti rozhodčích a bez potrestání je nechala také disciplinární komise NHL.

Ta jednala správně, za první incident, bodnutí do slabin O’Reillyho, mohla při velmi přísném metru udělit pokutu, za seknutí přes prst Methota nepřipadala v úvahu ani ta.

S tím se těžko smiřoval Eugene Melnyk, vlastní Ottawy, kde zkušený kanadský bek působí. „Pokud bude Mark chybět deset zápasů, měl by tak dlouho chybět i Crosby,“ tvrdil.

Fotogalerie

„Je mi jedno, jestli je to nejlepší hráč NHL. Crosby je především uplakánek,“ pustil se do pittsburghské hvězdy.

„Mark ztratil kus prstu. Viděli jste to? Je to pěkně ošklivé zranění. Nechtěl bych to ukázat komukoliv pod pětadvacet let,“ zlobil se svérázný ottawský majitel, který v poslední době pálí jeden silný výrok za druhým.

Nedávno se vyjadřoval k olympijské otázce. V minulosti zase až přespříliš úzkostlivě bránil své hráče, ostatně tak jako nyní.

Crosby nenechal Melnykova slova bez komentáře. „Melnyk se rád poslouchá, jak mluví,“ rýpl si druhý nejproduktivnější hráč NHL.

O sekeře na Methota, při které jeden z klíčových obránců Ottawy přišel o kus prstu, řekl: „Snažil jsem se trefit jeho hokejku, ale trefil jsem ho do prstu. Vím, jaké to je. Takové sekery bolí.“

Kanadskému útočníkovi nicméně žádný kus prstu nechybí.

Spor s Melnykem nenechal bez povšimnutí ani Crosbyho agent Pat Brisson. „Myslím si, že by vlastníci klubů měli být pokutováni za to, když se negativně vyjadřují o hráčích soupeře.“

K incidentu se vyjadřovali také mnozí další, naštěstí bez klapek na očích. Pittsburský trenér Mike Sullivan i ottawský kapitán Erik Karlsson se shodli na tom, že nešlo o úmyslný zákrok.

Karlsson navíc podotkl, že se takové fauly stávají běžně. Ano, stávají. Když je ovšem v hlavní roli Crosby, obětí Melnykův hráč a vše dopadne nešťastně, je o zábavu postaráno.Mistrovství světa v hokeji 2018

Od 4. do 20. května v Dánsku

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.

Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Kompletní program hokejového turnaje ZDE

Nejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze