Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šipačov bude pykat za faul, který přerušil zápas. Má stop na tři duely

FAUL. Ruský útočník Vadim Šipačov dostal za zákrok na Pekku Jormakku z Finska třízápasový trest. | foto: Reuters

12 2014
Ruský útočník Vadim Šipačov schytal od disciplinární komise trest na tři zápasy za faul na Pekku Jormakku z Finska. V nedělním duelu mu tvrdým nájezdem způsobil otřes mozku. Zápas byl kvůli zákroku přerušen a nehybného obránce musela převézt záchranná služba do nemocnice.

Šipačov fauloval Jormakku na začátku druhé třetiny, kdy jej zasáhl loktem do hlavy. Finský útočník opustil led zafixovaný na nosítkách a vyšetření v nemocnici prokázala, že má otřes mozku. Rozhodčí mezitím poslali oba týmy do kabin.

Švédští rozhodčí Mikael Nord a Marcus Vinnerborg atak Šipačova na soupeře neoznačili za faul, disciplinární komise ale dnes rozhodla o dodatečném trestu pro hráče sborné.


Podle vyjádření zástupců komise měl Šipačov dostatek času, aby protihráče atakoval jinak, neměl zájem hrát puk a trefil pravým ramenem hlavu Jormakky. Šipačov měl být podle nich vyloučen na pět minut a do konce utkání, přestože se jednalo o neúmyslné zranění.

Disciplinární komise IIHF potrestala i útočníka Kazachstánu Fjodora Poliščuka, který má zastavenou činnost na jednu utkání za hru vysokou holí v souboji s Běloruskem. Poliščuk zasáhl holí do obličeje Sergeje Kosticyna.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze