Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Ani petice juniorů by nepomohla. Trenér Jäger se do Klášterce nevrátí

Jen chlemtáte! zuřil trenér Klášterce. Junioři ho natočili a mají problém | foto: www.youtube.com

13 2014
Trenér Michal Jäger se k hokejistům Klášterce nad Ohří nevrátí. A to přesto, že lidé zvenku kouče podporují a vyjadřují mu sympatie - třeba na Facebooku. Naopak samotní hokejisté slib, že sepíší petici, nesplnili.

Jeho příjmení v překladu znamená lovec, trenér Jäger se však cítil jako štvaná zvěř.

Teď rozruch kolem hokejového kouče, jehož "výbuch" v kabině juniorů Klášterce natočil a zveřejnil jeho syn, nadobro končí. Bez happyendu: zpátky na střídačku nejde.

"Já už to považuji za uzavřené dávno," řekl předseda druholigového klubu Vladimír Dvořák.

Jäger reagoval stejně: "Uzavřená věc. Zvlášť když mi vedení udělalo něco, co se nedělá."

Junioři ústy kapitána Patrika Zicha slibovali, že v úterý na tréninku sepíší petici za návrat trenéra, ale vedení žádnou nedostalo. "Nikdo nám nic nepřinesl a podle informace od hráčů ani neproběhla," dozvěděl se Dvořák. "Kdyby to chtěli udělat, měli na ni už čtrnáct dní. Nemyslím si, že by toužili psát petice a vrátit se do bývalých vod. A i kdyby ji podepsali, nevidím krok, jakým by šlo všechno zvrátit. Za prvé by nám trenér mohl říct: Trhněte si nohou. Za druhé už byl pracovně-právní vztah ukončen dohodou, včetně otázky náhrad. Od juniorů pan Jäger sám odstoupil."

A od áčka, které také vedl jako hlavní kouč, byl odvolán. Výbor klubu vyčítal Jägerovi vulgární slovník, jímž podle tiskového prohlášení "urážel osobnost a důstojnost hráčů". Kouč zase cítil jako podpásovku, že se ho vedení nezastalo.

Zato zastání se Jäger dočkal u veřejnosti. Facebooková petice na jeho podporu už má přes 11 tisíc lajků, ve prospěch trenéra se vyjádřili také hokejoví experti či reprezentant Patrik Eliáš, přes něj zprostředkovaně i velikán Jaromír Jágr.

"To je fantastické," děkuje Jäger. "Bohužel vedení Klášterce nebere zřetel na to, že hokejový národ i legendy jsou na mé straně."

Může aspoň v létě dojít na Jägerův comeback? Dvořák vrtí hlavou: "Nikdy se nevrátí, protože si myslím, že dostane jiné a lepší angažmá. A kdyby ne? Neumím to posoudit, je to předčasná otázka."

Zatím je Jäger, jehož "hříšný" syn v klubu taky skončil, bez práce. "Teď je špatné datum. Vrcholí sezona a změny, které kluby chtěly udělat, už dávno udělaly," uvědomuje si muž, který klášterecké áčko dotáhl do baráže o 1. ligu. "Já si teď od hokeje potřebuju odpočinout. Celé dny jsem trávil na zimáku, od rána do večera. Jsem unavený. Uvidím přes léto, co se naskytne."

Bouřlivé dny otřásly kláštereckým hokejem, skandál a otcozradu fanoušci ostře sledovali. Jäger mladší se obhajoval, že proslov svého táty natočil z legrace, protože má prý vtipné hlášky. V klubu skončil sám, ale kdyby neodešel, udělalo by to za něj vedení.

"My jsme tak malá kapička v hokejovém dění, že nikoho nezajímáme, pokud se tady nechlastá," vyčítá šéf Dvořák. "A ještě to někde spojili s tím, že po ledě lítal nalitý brankář. Jenže to byli jen amatéři, kteří měli stadion pronajatý. Trenérů ročně končí desítky, stovky, nikdo se tím nezabývá. Ale v nás žádná zášť vůči panu Jägerovi není."

Smířlivý tón volí i Jäger: "I když se takhle zachovali, přeju všem, ať se jim daří v osobním i hokejovém životě. Nejsem zapšklý."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze