Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Škoda mluvit, zoufal zraněný bek Tesařík

23 2001
Z l í n - Už počítal s tím, že nikam nepojede. V hlavě si přemítal, co bude ve volném čase dělat. V posledním přípravném zápase navíc nenastoupil, to mělo být znamení. Přesto je všechno jinak, třiadvacetiletý hokejový obránce Karel Pilař se nakonec do nominace pro světový šampionát vešel. "Vůbec jsem tomu nevěřil, byl jsem hodně překvapený," přiznal litvínovský ofenzivní bek, jenž se poprvé objevil v národním týmu v únoru při Švédských hrách. Do Německa odjede díky ohromné smůle vsetínského zadáka Radima Tesaříka, jenž si přetrhl svalový úpon. Více o konečné nominaci českého týmu Salfického chytla křeč

"Škoda mluvit," povídal v kabině zkroušený Tesařík. Ve druhé třetině se srazil s ruským protivníkem Charitonovem a hned věděl, že je zle. "Ruplo mě v tom, byl konec." Z ledu belhal s pomocí masérů a lékaře Ziegelbauera, teď musí být minimálně čtyři týdny v klidu. Je to pro něj krutá rána, zrovna v době, kdy měl šampionát poprvé v kariéře nadosah. "Ano, počítali jsme s ním," přiznal kouč Augusta.

Tesařík prožil nejlepší ligovou sezonu, válel především v play off, vrcholné chvilky přišly ve finále se Spartou. "Už jsem pomalu věřil, že se na mistrovství podívám," zoufal po zápase. Byl hodně mrzutý, možná přišel o životní šanci. "Ani se na zápasy nebudu dívat v televizi. Pojedu někam k moři, mám toho dost," povzdychl si. Jsou to různé osudy - na jedné straně smutný Tesařík, na druhé zářící Pilař. "Mám opravdu hroznou radost, že jedu," rozplývala se litvínovská posila.

Nikolov: Tušil jsem, že se rozhoduje mezi mnou a Pilařem
S nadhledem bral vyřazení z nominace další litvínovský zadák Angel Nikolov. Během sezony poctivě objížděl turnaje Euro Hockey Tour, na vrchol sezony už se v silné zámořské konkurenci neprodral. "Bylo mi jasné, že se v poslední chvíli rozhoduje mezi mnou a Karlem Pilařem. Nakonec vybrali jeho, takový je život," říkal Nikolov. Přesto do poslední chvíle věřil. "Jinak bych tady vůbec nemusel být."

V průběhu nedělního zápasu se zranil Tesařík, kouči museli stáhnout hru na tři obranné dvojice. Sedět zůstal právě Nikolov. "Už tehdy mi to blesklo hlavou, že asi končím," přiznal.

Hlinka měl lepší sezonu, řekl Nedorost
Už předem se spekulovalo, že do nominace se neprocpou Viktor Hubl a Václav Nedorost. "Počítal jsem s tím. Jsem naopak vůbec rád, že jsem se dostal až sem," tvrdí nadějný centr Nedorost, dvojnásobný juniorský mistr světa. Nenapodobí tak Martina Havláta z uplynulé sezony, jenž po zisku juniorského titulu si v Petrohradu dobruslil i pro seniorský.

"Věděl jsem, že na mě těžko vyzbyde místo. Jarda Hlinka měl lepší sezonu, Sparta se dostala do finále a on patřil k klíčovým hráčům," pochválil houževnatého bojovníka budoucí hráč Colorado Avalanche.

Vyloženě zklamaný nejsem, přiznal Hübl
S úsměvem odcházel z kabiny i slávistický útočník Hübl. "Jinak se to ani brát nedá. Vyloženě zklamaný nejsem," vyprávěl. Bylo chvilku po zápase a kouč Augusta zrovna zmíněné čtveřici hráčů oznámil, že zůstávají doma. "Samozřejmě si cením toho, že jsem se dostal až sem. Ale když člověk byl tak blízko, lehce přece jenom doufal v zázrak..."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze