Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Škoula: Colorado posiluje, ale nemá brankáře

17 2003
Praha - "Je to slušné posilování, ale zatím nemáme gólmana," prohlásil obránce Martin Škoula o letních změnách v Coloradu, zejména k příchodu hvězdné dvojice Kariya - Selänne. Sám se bude snažit v nadcházející sezoně vrátit mezi více vytěžované beky týmu Avalanche. V minulém ročníku NHL dostával od kouče Tonyho Granata méně příležitosti než o rok dříve. Nyní ho čeká těžký úkol prosadit se ve hvězdném kádru.

Posílení týmu hodnotí Škoula kladně, ale díru vidí po odchodu Patricka Roye na postu brankáře. Generální manažer Pierre Lacroix prohlásil, že šanci v brance dostane dosavadní dvojka David Aebischer.

"Neřekl bych, že Patricka může někdo ze současných brankářů nahradit. Máme tam velkou díru, která se dá těžko vyplnit. Je to na manažerovi. Většinou dělá výměny, že o tom nikdo dopředu neví. Možná ale nechají Aebischera chytat a uvidí, jak mu to půjde," přemýšlí třiadvacetiletý rodák z Litoměřic.

Rozhodnutí Paula Kariyi, jenž s klubem podepsal roční smlouvu na 1,2 milionu dolarů, zatím Škoula nepochopil. "Hodně se o tom spekulovalo, ale stále nevím, co si o tom mám myslet. Ptal jsem se, žádnou stoprocentní informaci jsem však nezískal. Asi si chtěl zahrát v Coloradu a mít větší šanci, i když Anaheim hrál teď dobře. Nebo hrálo roli, že si chtěl zahrát se Selännem,"
domnívá se Škoula.

Kádr Colorada bude v nadcházející sezoně nabitý - mužstvo udrželo i Petera Forsberga, nejužitečnějšího hráče uplynulé sezony. Hvězdný útočník sice hrozil návratem do Švédska, ale jedenáct milionu dolarů za rok jej zlákalo.

"Je to dobře. Byl teď v NHL nejlepší a nedá se nahradit," tvrdil Škoula, který nemá strach, že by se tolik hvězd v týmu neshodlo. "Občas se říká, že
mít hodně hvězd není dobré. Musí se ale všechno nechat na vůdcovství v kabině a doufám, že se mužstvo stmelí. Nejlepší je optimální směsice všech hráčů. My máme teď tak dvě pětky hvězd a dvě zbývající na černou práci."

Účastník loňských olympijských her v Salt Lake City by rád opět patřil v týmu mezi beky, kteří budou krýt záda těm vytěžovanějším útočníkům. "Uplynulá sezona nebyla nejlepší, ale také nebyla poslední. Doufám, že to nějak napravím. Postupně jsem spíš hrál méně a méně. Nevím, jestli to byla moje chyba. Celé se to prostě nepovedlo," vzpomněl si Škoula.

Náprava i přes veškerou snahu nepřicházela. "Snažil jsem se dostat na místo, kde jsem hrál předtím, ale nedařilo se to. Občas jsem zašel víc do posilovny, ale za trenérem nebo vedení jsem nešel. Nejsem takový typ."

Během ročníku se objevilo Škoulovo jméno v médiích při spekulacích o výměně do jiného klubu. Podle jedné měl zamířit do Bostonu. "Většinou, když se objeví spekulace novinách, tak se skoro na 99 procent nic nestane. Chodí to v Coloradu spíše tak, že se domluví a je to hotové. Nikdo dopředu nic neví. Proto jsem byl v klidu," ujistil Škoula.

Dojem z nepodařeného ročníku v NHL si chtěl vylepšit na mistrovství světa, ale kvůli poškozenému vazu v pravém ramenu nakonec nemohl do Finska odjet. "Doktor mi den před odletem nakázal, abych šel na prohlídku do tunelu. Věděl jsem, že s tím mohu hrát, ale nepovolili mi to. Zranil jsem se dva zápasy před koncem základní části, ale bylo to na pravé ruce a to mi v držení
hokejky tak nevadí. Jel jsem místo toho domů a koukal jsem se na televizi," vysvětlil Škoula.

Dovolenou trávil hlavně doma v Litoměřicích. "Byl jsem jen s kamarády na vodě na Vltavě. Jeli jsme od Vyššího Brodu do Krumlova. Za týden nebo čtrnáct dnů půjdu na led do Litvínova. V sobotu ještě odjedu na tři dny do Barcelony, kde je zasedání Hráčské asociace NHL, ale to není žádný výlet," nastínil své nejbližší plány.

Martin Škoula a Milan Hejduk při tenisovém utkání.

Autor:


Ministerstvo financí varuje: Účastí na hazardní hře může vzniknout závislost
Najdete na iDNES.czmobilní verze