Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Skuhravý: Jsem překvapený, že mě ještě neposlali domů

Václav Skuhravý, Petr Kumstát | foto: ČTK

7 2008
Q u e b e c - (Od zvláštního zpravodaje iDNES.cz) - Hokejový útočník Václav Skuhravý je už čtrnáct dní v Kanadě, ale stále žije v nejistotě. Neví, jestli ho reprezentační trenér Alois Hadamczik dopíše na soupisku pro mistrovství světa, nebo jestli poletí zpátky domů. Situaci ale bere s nadhledem.

"I kdybych se do týmu nakonec nedostal, bude to pro mě dobrá zkušenost. Už jenom kvůli tomu, že jsem mohl trénovat s hráči z NHL," řekl Skuhravý.

Ten čeká, zda národní tým posílí útočník Milan Michálek. Když ho San Jose uvolní, poletí s největší pravděpodobností domů. "Zatím se pořád čeká, jak to s ním dopadne."

Překvapilo vás, že by mohl Michálkem přijet?
Mě spíš překvapilo, že jsem pořád ještě tady.

Váš parťák Petr Kumstát už odletěl domů, nebyl byste radši s ním?
Uvidíme, jak to dopadne. Trenéři se rozhodli, že tu zůstanu, tak tu zatím jsem. Určitě bych byl radši s rodinou, ale pořád mám šanci, že mě pan Hadamczik dopíše na soupisku. Tak uvidíme, jak to dopadne.

Bavil jste se s Petrem, jak vyřazení nesl?
Nesl to normálně. Oba jsme do Kanady letěli s tím, že tu budeme asi jenom týden. To nám dopředu říkal trenér Hadamczik.

Je vám smutno, když jste sám na pokoji?
Sice bylo lepší, když jsme tam byli s Petrem, ale smutno mi není. Sám jsem vlastně jenom večer, jinak trávím čas s klukama. Jenom po rodině se mi stýská.

Co děláte ve volném čase?
Zajdu si na hotelu třeba do posilovny nebo jdu s klukama na kafe.

Hotel Hilton, ve kterém bydlíte, je kousek od historického centra Quebeku, už jste tam byl podívat?
Už několikrát, naposledy v úterý odpoledne. S klukama, kteří nehrajou, tedy s Adamem Svobodou, Vláďou Sičákem a Láďou Šmídem.

V Karlových Varech máte nového trenéra Josefa Palečka, který je také reprezentačním asistentem. Už jste se spolu stačili pobavit?
Snažil se ode mě získat nějaké informace, jak to chodí ve Varech. Ptal se, jak jsme trénovali v létě, kam jsme jezdili na soustředění a tak.

Myslíte, že ve Varech nastane změna, když vás bude místo Venery trénovat Paleček?
Myslím, že ne, protože jsou to typologicky stejní trenéři. A hlavně celý mančaft, až na Milana Krafta a Vojtu Poláka, zůstal kompletní. Budou tam minimální změny.Najdete na iDNES.czmobilní verze