Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Manažer Bukač ve Slavii podal výpověď. Majitel by ho stejně vyhodil

10 2016
Slavia nemá hokejisty a od pondělí nemá ani muže, který mužstvu šéfoval. Luděk Bukač mladší rezignoval na post sportovního manažera pražského klubu. Bukačova výpověď majiteli Vladimíru Pitterovi je dalším pokračováním slávistické krize.

„Došel jsem k závěru, že za současné situace, kdy se naprostá většina hráčů potýká s velkými sociálními problémy a nejistou budoucností, nejsem schopen toto mužstvo řídit a ovlivňovat tak, aby podávalo odpovídající sportovní výkony,“ napsal Bukač v tiskovém prohlášení, které zveřejnil na svém facebookovém profilu.

KOMENTÁŘ

Ve Slavii nejde o hokej, válčí se o vliv

Syn slavného trenéra tak reaguje na finanční problémy Slavie, kvůli nimž Pitter vyhlásil „redukční dietu“ a nabídl hráče z A-týmu ostatním celkům. Hokejisté se však vzbouřili, oficiálně kvůli viróze a jiným zdravotním problémům neodcestovali na utkání 1. ligy do Prostějova.

V sešívaném dresu tak hráli mladí kluci, kteří měli v nohách duel juniorské ligy v Jihlavě. V Prostějově pak logicky schytali debakl 0:13. Nedůstojné zacházení slávistického vedení se nelíbilo ani Bukačovi mladšímu.

Fotogalerie

„Ze sportovního hlediska se mi příčí nechat hrát naše juniory dva zápasy během osmi hodin, z mého pohledu je to i za hranicí sportovní etiky. Nechci nést jakoukoliv zodpovědnost za zranění, k nimž může při takovémto zatížení dojít,“ uvedl (nyní už bývalý) slávistický manažer v rezignaci. Dále poděkoval kolegům realizačnímu týmu, hráčům - nikdo z nich podle Bukače nechtěl ze Slavie odejít, pokud to nebude nevyhnutelné - i fanouškům.

„Od začátku mého působení jsem měl bezproblémovou spolupráci s členem představenstva Vladimírem Pitterem,“ podotkl. Luděk Bukač nastoupil do funkce v květnu 2015, sám se nabídl majitelům, že převezme roli po Vladimíru Růžičkovi.

Mladé Boleslavi předtím jako sportovní manažer pomohl mezi elitu. Svou misi v jednom z nejúspěšnějších klubů posledních let končí rovněž na vlastní žádost.

Já a Benýšek? Viděli jsme se jenom jednou, řekl Bukač

Bukač však ranní výpovědí pouze předběhl sled události, Pitter se ho podle zpráv z klubu stejně chystal propustit.

Proslýchá se totiž, že by manažer mohl být prodlouženou rukou Richarda Benýška. Bývalý majitel je s Pitterem momentálně ve při a nejspíš stále ovládá většinu akcií i dění ve Slavii, i když sám prohlašuje, že nemá s klubem už nic společného.

Richard Benýšek, někdejší boss hokejové Slavie byl i šéfem společnosti...

Richard Benýšek

„Já jsem viděl pana Benýška jednou a bylo to na žádost pana Pittera. Když jsme přišel do Slavie, tak jsem vůbec nevěděl, kdo pan Benýšek je, protože jsem ho tady celý rok neviděl. Pan Pitter mě později požádal, abych se s Benýškem sešel. Dal mi na něj telefonní číslo a hodinu jsme spolu mluvili. To bylo vše,“ řekl Bukač novinářům v pondělí ve vršovickém Edenu.

A odmítl, že by on byl viníkem smutné situace červenobílých. „Kdo Slavii opravdu vlastní? To není otázka na mě a přiznám se, že už mě to ani nezajímá.“

Na ledě starého zimního stadionu trénovala sotva půlka mužstva, objevili se tam třeba veteráni Pavel Kolařík a David Hruška, kteří už ve Slavii nepůsobí. Ale kdo ví, třeba se slávistické legendy vrátí.

Ostatní hokejisté se pohybovali v útrobách jenom v civilu, nebo vůbec nedorazili, snad aby podpořili své verze omluvenek ze zdravotních důvodů.

Kdy a kde se pád totálně rozložené Slavie zastaví?Najdete na iDNES.czmobilní verze