3. finále extraligy komentuje Ondřej Trunečka

SLAVIA - PARDUBICE 5:4 (1:2, 2:0, 1:2 - 1:0) Konečný výsledek
66:11
Konec zápasu Slavia vítězí v prodloužení a vede v sérii 2:1
66:11
Slavia - Pardubice 5:4 Kolaříkovu střelu od modré přes clonícího Kopeckého Svoboda nevidí a Slavia vítězí v utkání.
65:44
Posmykovu bombu tlumí na betonech Svoboda a puk raději schovává pod lapačku.
64:00
Jako správný kapitán mohl rozhodnout prodloužení Beránek, ale sám proti pardubickému gólmanovi neuspěl. Střelu mezi betony Svoboda zastavil.
62:25
Po Beránkově nedůrazné střele odehrává Svoboda puk hokejkou do rohu.
61:30
Petr Sýkora přihrával zpoza branky, ale Divíšek netrefil puk.
60:59
Znovu září gólman Málek, likviduje střelu Kudrny mezi betony.
60:14
Málek výtečným zákrokem uchoval Slavii šanci na výhru, když vychytává Mikesku po vyhraném buly.
60:01
Začíná prodloužení.
60:00
Konec 3. třetiny Šedesát minut hry nerozhodlo, bude se prodlužovat. Pardubice ve třetí třetině nejprve vyrovnaly, Slavia se znovu ujala vedení, ale hosté opět dokázali odpovědět.
59:20
Trenér Růžička si bere oddechový čas.
59:20
Málek raději chytá puk do lapačky po Lubinově nahození.
58:50
Slavia je aktivnější, ale Pardubice dobře brání svoji modrou čáru.
57:59
Velký ohlas u diváků v Finálové aréně Pražské energetiky vzbudila zpráva hlasatele, který oznámil nečekaný výsledek fotbalového Poháru ČMFS: Sparta - Č. Budějovice 0:4.
56:25
V nepřehnedné situaci před slávistickou brankou se pardubičtí hokejisté snažili dorazit puk, ten ale zůstal nakonec pod ležícím Málkem. Předtím těsně vedle střílel Lubina.
55:54
Mikeska se uvolnil v pravém kruhu a jeho střela zblízka trefuje Málka do masky, hra je přerušena.
55:41
Přesilovka Pardubic končí, Slavia hraje v plném počtu.
55:14
Před Beránkem zachraňoval brankář Svoboda, puk před domácím kapitánem odehrál hokejkou.
54:06
Na modré se nešťastně srazili Divíšek a Sailer, oba jsou v péči lékařů na střídačkách.
54:01
Nepříliš prudkou střelu Mudrocha od modré k levé tyčce Málek vyrazil.
53:41
Pištek byl ale při své akci faulován Posmykem a Pardubice hrají přesilovku.
53:33
Nepřesnou přihrávku Dudy vystihl Pištek, ale Málka po nájezdu ze strany překonat nedokázal.
52:49
Další Hejdova rána Svobodovi vypadla z lapačky, ale rozhodčí ztratili puk z dohledu a hru přerušili.
52:40
Po buly v útočném napřáhl Hejda na modré a brankář Svoboda se musel roztáhnout, aby střelu vyrazil pravým betonem.
51:20
Forčekující Lubina vybojoval puk za branku, vyjel před Málka, ale trefil jen jeho beton.
50:10
Novák opět pálí, puk se odráží ke Kolaříkovi, ten ovšem z levého kruhu střílí nad branku.
49:49
Novákovu ránu vyráží Svoboda jen před sebe, ale Duda tísněný Mudrochem nedokáže dorazit puk do odkryté branky.
49:13
Slavia - Pardubice 4:4 ... dostává přihrávku od Petra Sýkory do jízdy. Samostatný únik zakončuje Duben střelou pod horní tyčku.