Slavia si spravila chuť v Havířově

P r a h a - Hráči Slavie rychle zapomněli na nedělní prohrané derby a do zápasu v Havířově naskočili s nasazením a důrazem. Nastříleli sedm gólů, dvakrát se trefil útočník Tomáš Kucharčík. Výborným výkonem se opět prezentovala Sparta, která na domácím hřišti rozstřílela Vítkovice. Protáhlo se utkání v Pardubicích, protože se v první třetině zranil sudí a čekalo se na nového. Litvínov rozhodl o vítězství nad Zlínem dvěma góly Reichelova útoku v poslední minutě.Podívejte se na popis jednotlivých třetin

První třetinu prohrál Havířov 0:1 jen díky zásahům brankáře Horyny, potom ale góly přece jen padat začaly. Ve druhé třetině jich Slávisté nastříleli pět a Havířovu se už pouze podařilo výsledek zkorigovat.

V Pardubicích si během první třetiny poranil sudí Vokurka rameno a jeho místo zaujal po přestávce čárový rozhodčí Guth. Jeho pak nahradil domácí rozhodčí Blümel. Samotné utkání mělo náboj, diváci viděli ve vyrovnaném utkání devět gólů. Jejich potlesk si mnohokrát vychutnal brankář Svoboda, který se blýskl několika výbornými zásahy.

Ve Vsetíně vyhráli domácí první část hry, ale ani jedno z mužstev nepředvedlo pěkný hokej. Hra se zlepšila až v poslední části. Kladenští se v závěru pokusili o vyrovnání v power play, ale gólem do prázdné branky rozhodl o výhře domácích Jiří Dopita.

Znojemští dokázali těžit z přesilovek, bojovali a důsledně bránili. Karlovarský brankář Pejchar dělal, co mohl, ale třem gólům nedokázal zabránit.

Sparta na ledě kralovala, povedla se jí především prostřední část hry, ve které čtyřikrát skórovala. Donutila dokonce brankáře Pruska vystřídat. V poslední třetině ale ztratila tempo a prohrála ji.

Vsetín - Kladno 4:2 (1:0, 1:1, 2:1)

Branky a nahrávky: 18. Mařák (Stantien, Srdínko), 40. Mar. Procházka (Zábranský, Patera), 51. Bělohlav (Mařák), 60. Dopita (Zábranský) - 29. L. Svoboda (Eichenmann), 41. Burger (Kruliš).
Rozhodčí: Rejthar - Chytil, Pospíšil. Vyloučení: 4:5. Využití: 2:0. Diváci: 2847.
Sestavy: Vsetín: Čechmánek - Tesařík, Veber (31. Kuboš), Zubíček, Zábranský, Jaškin, Srdínko - Pardavý, Dopita, Paroulek - Bělohlav, Patera, Mar. Procházka - Mařák, Stantien, Tomajko.
Kladno: Bílek - Kříž, Mádl, Kruliš, Dlouhý, Táborský, Platil, Kročák, Skuhrovec - L. Svoboda, Eichenmann, Kaňka - Holšán, Burger, Kameš - L. Vlček, Gardoň, Horna - Bohunický, Polanský, Tatíček.

Hlasy trenérů po zápase: Miroslav Venkrbec (Vsetín): "Utkání se rozhodlo už v první třetině, kdy nás podržel Čechmánek. Opět nám nešel útok a zakončení. Zápas jsme doslova vydřeli."
Eduard Novák (Kladno): "Sehráli jsme vydařené utkání a myslím, že jsme si zasloužili alespoň bod. Hodně šancí jsme měli zejména v první třetině. Bojovali jsme sice celých šedesát minut, ale závěr patřil šťastnějšímu domácímu celku."

Znojmo - Karlovy Vary 3:1 (0:0, 3:0, 0:1)

Branky a nahrávky: 24. Havíř (Soudek), 34. Fink (z trestného střílení), 37. Plášek (P. Pucher, Uram) - 53. R. Procházka.
Rozhodčí: Havlík - Kareš, Pešan. Vyloučení: 7:5. Využití: 2:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 5500.
Sestavy Znojmo: L. Kudrna - Jakeš, Valko, Soudek, Havíř, Kumstát, Heš - Freibauer, Vorel, Bělohlávek - Plášek, P. Pucher, Uram - Fink, Pazourek, Mil. Procházka - Haman, Kastner.
Karlovy Vary: Pejchar - Pavlas, Prošek, Polák, Divíšek, Dobroň, Malinský (35. Snopek) - Chlubna, Kverka, Rousek - Prokůpek (41. Kalla), R. Procházka, Pavelek - Hruška (41. Košťál), T. Martinec, Barus.

Hlasy trenérů po utkání: Pavel Pazourek (Znojmo): "Z našeho pohledu po dvou prohrách byl pro nás souboj s Karlovými Vary velmi těžký. Soupeř výborně bránil prostřední pásmo, kde jsme se dlouho jen s obtížemi prosazovali. Využili jsme nabídnuté střelecké šance a důležité je, že jsme v nervózním závěru náskok udrželi. Jedinou branku jsme dostali po faulu na našeho brankáře."
Miloš Říha (Karlovy Vary): "V bojovném a dramatickém utkání, které provázely šarvátky, jsme neproměnili přesilové hry. Naopak domácí využili dvě za pouhých deset
sekund, což z mého pohledu rozhodlo. Při obdržených brankách jsme chybovali v útočném pásmu. Naší slabinou bylo proměňováni brankových příležitostí."

Havířov - Slavia Praha 3:7 (0:1, 1:5, 2:1)

Branky a nahrávky: 22. Pivko (Melenovský), 55. Mich. Čech (Štefanka, Kontšek), 57.
Horák (Pekárik) - 13. Kucharčík (Geffert), 22. J. Kopecký (Slavík, Skořepa), 26. Kucharčík (Skořepa), 29. Skořepa, 34. Kolařík, 40. Geffert (Kucharčík), 47.
Jantovský (Škuta, J. Novák).
Rozhodčí: T. Svoboda - Frühauf, Průcha. Vyloučení: 1:4. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3800.
Sestavy: Havířov: Horyna (29. Masný) - Philipp (41. Bednárek), A. Tomášek, Javín, P. Suchánek, Tejkl (41. Štefanka), Pekárik - Zdráhal, Horák, Mikeska - Kontšek, Melenovský, Pivko - Sikora, Hub (29. Kříž), T. Sýkora. Navíc od 41. min. útočník Mich. Čech.
Slavia Praha: Blažek - Škuta, J. Novák, Krajíček, Slavík, Hejda, Kolařík - Jantovský, Boháč, Sup - J. Kopecký, Hrbek, Skořepa - Sochor, Kucharčík, Geffert.

Hlasy trenérů po utkání: Richard Farda (Havířov): "Chtěli jsme hrát útočný hokej, ale inkasovali jsme laciné góly z rychlých protiútoků. Slavia nám vrátila i s úroky po taktické stránce to, co jsme my předváděli v Praze a vyhrála naprosto zaslouženě."
Jiří Kalous (asistent trenéra Slavie): "Utkání nemělo tak jednoznačný průběh a výsledek neodpovídá vývoji zápasu, protože první třetina byla vyrovnaná. Ve druhé jsme
však dokázali na rozdíl od domácího mužstva proměňovat gólové šance a získali jsme velmi cenné body."

Litvínov - Zlín 3:1 (0:1, 0:0, 3:0)

Tento zápas jsme sledovali v on-line reportáži:

.Litvínov - Zlín 3:1 (0:1, 0:0, 3:0) (1, 0:0, 3:0)

Tento zápas budeme sledovat minutu po minutě - zde.           Konečný výsledek

Branky a nahrávky: 42. Piroš (Rosol), 59. Kubinčák (Reichel), 60.
Reichel - 11. Navrátil (Čajánek). Rozhodčí: Husička - Hauser, Pokorný. Vyloučení: 8:9. Využití: 1:0. Diváci: 3831.
Sestavy: Litvínov: Orct - Černošek, Hořava, Krátký, Nikolov, Pilař, Štrbák - Kysela, Reichel, Kubinčák - Rosol, Alinč, Prorok - Trávníček (36. Hübl), Branda, Hübl (25. Piroš).
Zlín: Hrazdíra - Hamrlík, Malena, Marušák, David, Luža, Karlíček - Okál, Čajánek, Navrátil - Tomek, Štraub, Korhoň - Kotásek, Leška, Veselý. Od 21. min. navíc útok Rachůnek, Vala, Ambruz.

Hlasy trenérů po utkání:Václav Sýkora (Litvínov): "Byl to velice dramatický zápas.
Zlín velice dobře bránil a spoléhal na brejky. Ve druhé třetině jsme měli velký tlak, branka však nepadla, a tak nakonec o našem vítězství rozhodla ohromná vůle všech hráčů. Ozdobou byli oba brankáři."
Antonín Stavjaňa (Zlín): "Porážka nás velmi mrzí. Dali jsme vedoucí gól, zažehnali jsme ve druhé třetině nápor domácích hráčů, ale v závěru Čajánek nedal branku po sólovém úniku druhou branku. Domácí naopak vyrovnali a nakonec se k nim přiklonilo i štěstí."

Pardubice - Plzeň 5:4 (1:2, 3:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 12. J. Kudrna (A. Novotný), 29. J. Kudrna (S. Procházka), 32. S. Procházka (P. Sýkora, Tvrdík), 40. Lubina (Pácal), 55. Píša - 6. M. Čech (Vostřák), 13. M. Straka (Špaňhel), 26. Volák (M. Čech), 57. Volák. Rozhodčí: Vokurka - Guth, Rittich. Vyloučení: 7:7, navíc Filip 5 min. a do konce utkání - Pospíšil 10 min. Využití: 2:2. V oslabení: 1:0. Diváci: 4115.
Sestavy: Pardubice: A. Svoboda - Píša, Pácal, Mosnár, A. Novotný, Záleský, Mudroch - Tvrdík, T. Blažek, Lubina - J. Kudrna, Filip, S. Procházka - Matějovský, P. Sýkora, Koudelka.
Plzeň: Salfický - Špelda, Řezníček, P. Kadlec, Hanzlík, M. Čech, I. Vlček - Špaňhel, M. Straka, Sedlák - Volák, Úlehla, Pospíšil - Vostřák, J. Straka, Jelen.

Hlasy trenérů po utkání: Petr Hemský (asistent trenéra Pardubic): "Plzeň začala velmi dobře. My jsme vyrovnali hru až po přestávce a v bojovném závěru jsme měli více štěstí. Byl to kvalitní zápas."
Radim Rulík (asistent trenéra Plzně): "Dobře jsme začali, ale po přestávce se nám už tolik nedařilo. V závěru jsme sahali po bodu, ale nedosáhli na něj. Bylo to zvláštní utkání, které moc dlouho trvalo."

Sparta Praha - Vítkovice 6
:2 (2:0, 4:1, 0:1)

Branky a nahrávky: 12. Vůjtek (P. Martinec, Výborný), 15. P. Martinec (Výborný), 22. P. Martinec (Vůjtek), 27. Žemlička, 28. Kučera (Výborný), 38. J. Hlinka (Žemlička, Šrek) - 30. Moravec (Kaděra, Krayzel), 58. I. Padělek (Bacho, Maškarinec). Rozhodčí: Brada - Kostka, Český.
Vyloučení: 4:5. Využití: 1:1. Diváci: 4106.
Sestavy: Sparta: Bříza (41. Přikryl) - M. Sýkora, Kučera, Ptáček, Šrek, Nedvěd, Benýšek, od 30. min. navíc Rebolj, Holý - Výborný, P. Martinec, Vůjtek - Zelenka, J. Hlinka, Žemlička - Kratěna, Broš, V. Novák. Od 30. min. navíc útok Eiselt, Chabada, Havelka.
Vítkovice: Prusek (27. Trvaj) - Zetek, Galvas (45. Loužek), Výtisk (32. Seman), Maškarinec, Jurečka, Zátopek - Kaděra, Moravec, Krayzel - Streit (35. Bacho), Polášek, I. Padělek - Irgl, Pavliš (24. Syřínek), Gelačák.

Hlasy trenérů po utkání: František Výborný (Sparta praha): "Soupeře jsme nechtěli podcenit a jsem rád, že hráči k zápasu přistoupili zodpovědně. Podařilo se nám navíc dát dva rychlé góly, a poté jsme mohli i nasadit čtvrtou řadu, což je pro nás v nabitém programu důležité."
Ján Šterbák (Vítkovice): "Sehráli jsme ve čtyřech dnech třetí utkání a čekali jsme proto, že to dnes bude těžké. Sparta má kvalitní hráče na všech postech a my jsme na dně tabulky, takže rozdíl se musel projevit. Přesto jsme chtěli hrát organizovaněji a uhrát lepší výsledek. Hlavně ve druhé třetině jsme však udělali hrubé chyby, které Sparta potrestala. Nyní je naší hlavní prioritou udržet extraligu, na nic jiného nemyslíme."

Prohlédněte si  tabulku po 39. kole

Brankář Vítkovic Prusek společně s obráncem Výtiskem (vzadu) likviduje nájezd J. Nedvěda (vlevo) a Nováka ze Sparty