Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slavia spoléhá i na penaltového mága Bednáře. A on si věří

Umění Jaroslava Bednáře může Slavii posunout do semifinále Ligy mistrů. | foto: Michal ŠulaMF DNES

3 2008
Hokejová Slavia může znovu poznat, jak je důležité míti Jaroslava Bednáře. Ve středu ji totiž čeká zápas roku, v O2 Areně si to s Curychem rozdá o postup do semifinále Ligy mistrů a není vyloučeno, že se o všem bude rozhodovat při samostatných nájezdech.

"Lhal bych, kdybych řekl, že jsem na to ještě nepomyslel," usmál se zkušený útočník den před utkáním.

Když přijde řeč na penalty, Bednář okamžitě pookřeje.

Může se stát slávistickým spasitelem. Mužem, který do klubové kasy přihodí prémii pět milionů korun. A to je lákavá představa. A také není nereálná. Jen vzpomeňte, jak řádil před měsícem v Curychu, kdy proměnil hned čtyři pokusy a rozhodl o vítězství Slavie 5:4.

Tentokrát však půjde o mnohem víc.

"Nervózní ale nebudu, v tomhle jsem tak trochu blázen. I kdybych poprvé nedal, půjdu znovu, je mi to jedno," tvrdí Bednář sebevědomě. "Psychicky jsem v pohodě, takže si věřím. Schovávat se určitě nebudu."

Přesto doufá, že na penalty nakonec nedojde a Slavia si postup vybojuje v normální hrací době. I proto, že ho trápí natržený mezižeberní sval, kvůli kterému už dva týdny nehraje.

Ligu mistrů však vynechat nechce, a tak si před zápasem nechá dát umrtvující injekci.

Ale pozor, není jisté, že správně zabere. "Když jsem hrál za Omsk, měl jsem potíže s rukou. Doktor mi ji během play-off opíchl, ale umrtvil mi zároveň čtyři prsty. A já pak nemohl udržet hokejku," vzpomíná Bednář.

Tentokrát se ale fanoušci bát nemusí, na soupisce bude každopádně. Právě kvůli nájezdům, jež zvládá bravurně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze