Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slávisté nemají protekci, tvrdí trenéři

24 2004
Praha - Někteří fanoušci se zlobí: Trenér Vladimír Růžička si do reprezentace tahá hráče. Třeba obránce Novák tam je proto, že chodí s jeho dcerou. Na mistrovství světa se probili tři slávisté: kromě Nováka ještě útočníci Sup s Beránkem. Tři zástupce nemá v týmu žádný jiný extraligový klub. A asistent v reprezentaci Růžička je zároveň trenérem ve Slavii.

„Proto mají slávisti v reprezentaci protekci,“ píší čtenáři v diskusi pod článkem o nominaci na internetové stránce iDNES. Podobnými názory se to tu jen hemží.

Měl opravdu Růžička při sestavování týmu takovou moc? „Musím se tomu smát. Je to hloupost,“ reaguje.

Už před loňským šampionátem jej stihla podobná kritika, tehdy hrálo na šampionátu šest slávistů. „Některým lidem asi vadí úspěchy Slavie.

Nemůžu za to, že Sláva Lener chodí na naše tréninky a líbí se mu náš herní styl. Nikomu nevnucuju své hráče. Hlasoval jsem třeba pro Průchu, a potom jsem se dočetl, že nemám rád pardubické hráče.“ Reprezentační mužstvo vede triumvirát.

Vedle Růžičky do něj patří asistent Antonín Stavjaňa a hlavní kouč Slavomír Lener. „Kolegům naslouchám, ale rozhoduju se sám,“ říká Lener. „Jsme jedna parta, ale největší zodpovědnost mám já. To je jako s týmem. Všichni budou bojovat, ale po Jágrovi budu navíc chtít, aby rozhodl zápas.“

Ze tří nominovaných slávistů se fanoušci nejvíc věnovali obránci Novákovi, jenž se brzy může stát Růžičkovým zetěm. V nominaci je třeba místo zkušeného beka z NHL Jaroslava Modrého.

„Tomu se ale přípravné zápasy moc nepovedly,“ řekl Lener. „Nevybírám hráče podle klubů, ale podle výkonnosti. Vláďa mi nikoho, ani Nováka, opravdu nevnucoval. Byl to právě on, kdo mi říkal: Slávo, jseš si fakt jistý, že tam patří?“  

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze