Slávisté vedli i prohrávali. Nakonec zvítězili v prodloužení

Slávistický brankář Adam Svoboda právě dostává gól od vítkovického útočníka Jiřího Burgera. | foto: ČTK

18 2008
Hokejisté Slavie se radují z dalšího vítězství v nové sezoně. V předehrávce 5. kola extraligy porazili doma Vítkovice. Brzy po začátku vedli, ale soupeř během jediné minuty skóre otočil. Úřadující mistr v druhé třetině vyrovnal. V prodloužení pak rozhodl o jeho výhře Bednář.

Souboj bývalého reprezentačního trenéra Aloise Hadamczika na lavičce Vítkovic se současným Vladimírem Růžičkou sledovala slabá návštěva 2 612 diváků.

Vítkovice se musely obejít bez zraněné brankářské jedničky Pince i potrestaných obránců Krsteva a Stehlíka a navíc v 26. minutě ztratily i dalšího zadáka Barinku. Slavia, které chyběl útočník Micka, vstoupila do utkání aktivněji a už ve 2. minutě pomohla Štěpánkovi po Žižkově střele tyč. Vzápětí nechali vítkovičtí obránci před svým gólmanem osamoceného Jelínka a ten po Kadlecově vybídnutí zaznamenal svůj první gól v nejvyšší soutěži.

Jenže Ostravané se pak ubránili v 92 sekund trvajícím oslabení tří proti pěti a po polovině úvodní části rychle otočili stav. V přesilovce sice ještě Ujčík a Svačina nevyužili šance, ale v 11. minutě projel přes celé hřiště Krenželok, předložil puk před branku Burgerovi a bylo vyrovnáno. Za 35 vteřin byl Vašíčkem faulován unikající Korhoň a opět Burger prokázal své umění při trestném střílení.

V 13. minutě trefil slávista Bednář jen tyč a k vyrovnání Růžičkovu týmu nepomohla ani další 75 vteřin trvající výhoda pěti proti třem.

. Průběh zápasu jsme sledovali on-line

Slavia se v druhé části ve snaze smazat manko tlačila do střelby, hosté ale také hrozili. Po nešťastném souboji před vítkovickou brankou musel odstoupit s krvavou ránou Barinka, kterého zasáhl bruslí v pádu spoluhráč Jurečka, a hosté dohrávali s pěti beky. V polovině utkání navíc ztratili při vlastní přesilovce i vedení. Při Kolaříkově vyloučení nejdříve nevyužil dobrou střeleckou pozici Štefanka a po úniku dvou proti jednomu vyrovnal po Bednářově přihrávce Vondrka. Otočit stav mohl v 37. minutě Červenka, ale nezamířil přesně.

V závěrečném dějství se hrálo opatrně a dlouho bez šancí, až v 50. minutě řešil přečíslení hostů samostatně kapitán Petrovický, ale Svoboda svůj tým podržel. Na druhé straně se zkoušel prosadit bekhendem David Hruška, Svobodu prověřil Ujčík a v 57. minutě jej nepřekonal z dorážky zblízka Krenželok.

Zápas došel do prodloužení, a poté, co oba týmy nevyužily dvě přečíslení, rozhodl po 70 vteřinách Bednář.

Jiří Kalous (Slavia): "Vítkovice hrály výborně do defenzivy, měly perfektně organizovanou obranu. My jsme se přes ní hodně probíjeli a moc nám to nešlo. O to více si ceníme toho, že jsme to uhráli do prodloužení a do vítězného konce. Herně se nám tolik nedaří, o to cennější jsou pro nás body. Mohli jsme uhrát lepší výsledek, kdyby se nám podařilo využít přesilové hry. Tomáš Micka dostal virózu a věříme, že by v neděli už mohl nastoupit."
Zdeněk Moták (Vítkovice): "Byli jsme rádi, že jsme v první třetině přežili dlouhé přesilovky pět na tři. Potom jsme začali hrát dobrý hokej, dali jsme dva rychlé góly, které nám velice pomohly. Druhá i třetí třetina byly vyrovnané, oba soupeři měli dost šancí. Michal Barinka má přeraženou chrupavku na nose, nemohl dobře dýchat a jel do nemocnice. Uvidíme, co s ním bude."

. Slavia - Vítkovice 3:2P

Branky a nahrávky: 3. P. Jelínek (Kadlec), 30. Vondrka (Bednář), 62. Bednář (J. Novák, Červenka) - 11. Burger (Krenželok), 11. Burger z trestného střílení. Rozhodčí: Husička - Bryška, Chytil. Vyloučení: 5:6. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 2 612. Třetiny: 1:2, 1:0, 0:0 - 1:0.