Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slavný Stanley Cup se opět vrátil do Čech

1 2001
Praha - Nejslavnější hokejová trofej na světě po více než roce opět dorazila do Česka. Dnes po jedenácté hodině dopoledne přistál v Praze Stanley Cup, aby s ním tři dny strávili útočník Milan Hejduk a obránce Martin Škoula, kteří ho v červnu vyhráli s týmem Colorado Avalanche. "Je to velká událost pro celou Českou republiku, že se sem pohár mohl znovu dostat," prohlásil agent obou hráčů Jiří Crha, který si odskočil ze svého floridského bydliště, aby mohl být s pohárem u oslav v Česku.

Vzácná trofej přiletěla do Prahy ze Švýcarska, kde ji u sebe měl náhradní brankář David Aebischer. A ten si ji užil pořádně. Když šel s manželkou do postele, nechal stát pohár hned vedle, z mísy na jeho vršku pak oba pili šampaňské.

Na letišti v Curych zabalili pohár do speciálního pouzdra tak pečlivě, že vyndat ho z letadla trvalo déle než půl hodiny. "Prostě ho ve Švýcarsku napresovali do kontejneru," smál se  pardubický manažer Zbyněk Kusý, který celou akci organizoval. Přestože se od poháru nehnou dva osobní strážci Mike Bolt a Steve Ozimek, najal Kusý na pondělí, kdy se chystá velká show v Pardubicích, pro jistotu ještě bezpečnostní agenturu.

Na pražském letišti přivítaly stříbrný pohár přívaly déště. "Ještě, že nám tak vyšlo počasí," neztratil humor Škoula. Ten bude mít pohár doma v Litoměřicích jako první. Ve dvě hodiny by se s ním oba vítězové měli ukázat na místním zimním stadionu, od tří do pěti pak na náměstí. Večer plánuje Škoula domácí oslavu. Něco podobného jako Aebischer ale ani jeden z obou českých hokejistů v soukromí nechystá. "Ani jsem nevěděl, že to jde. Myslel jsem, že se bodyguardi od něj nesmí hnout," divil se Hejduk.

Zítra v deset hodin bude Stanley Cup k vidění na zimním stadionu v Litvínově, odkud Škoula odešel před čtyřmi lety do zámoří. Odpoledne se pak koná soukromá oslava u Hejduků v Ústí nad Labem. V pondělí bude pohár převezen do Pardubic, kde byl Hejduk několik let největší hvězdou.

Tam ho nejprve čeká návštěva nemocnice, od tří hodin odpoledne bude vystaven pro děti na zimním stadionu a od čtyř se pak na parkovišti před hotelem Labe rozjede velká show za účasti zpěváka Michala Davida, skupin Olympik a Děda Mládek Ilegal Band. Následně by na ni měl Milan Hejduk očekávaným patnácti tisícům diváků ukázat Stanley Cup. Celé představení zakončené ohňostrojem bude moderovat velký šoumen mezi hokejisty, brankář Dušan Salfický.

Jako první přivezl Stanley Cup brankář Roman Turek v roce 1999, loni se s nejcennější trofejí radovali Petr Sýkora a Patrik ELiáš.

Kdo získá Stanley Cup, nejslavnější hokejovou trofej?

Bodyguard s pohárem na ruzyňském letišti

Obránce Martin Škoula (vlevo) a útočník Milan Hejduk se Stanley Cupem

Zamyšlený hokejista Milan Hejduk se Stanley Cupem

Škoula, Hejduk a pohár

Jeden z bodyguardů se snaží připevnit Stanley Cup v automobilu, který jej nejdříve zavezl na oslavu do Litoměřic.

Hokejový obránce Martin Škoula slaví v Litoměřicích se Stanley Cupem

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze