Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Pardubický sledge hokejista Kubeš: Ceny jsou fajn. Jen kdyby bylo zlato

Pardubičtí sledge hokejoví Mustangové o víkendu prohráli v Brně souboj o titul se Zlínem 5:7. | foto: Miroslav Štěpják

8 2018
Zase jim věšeli na krk stříbrné medaile, za poslední čtyři sezony už potřetí. Těm zlatým však tentokrát byli pardubičtí sledge hokejoví Mustangové nejblíž - a spíš než co jiného je o ně připravil pořádný pech. Podle kapitána Východočechů Pavla Kubeše totiž obhájci titulu ze Zlína rozhodně byli v superfinále v Brně k poražení.

„Třikrát jsme vedli o dva góly a nedokázali to udržet. Náš brankář (Petr Boček) pustil tři góly, jaké jinak dostane tak jednou za rok... Třeba z dorážky po nahození od modré, když skákal po puku,“ vracel se Kubeš k porážce 5:7.

Při rozhodující šesté brance poškodili podle mínění Mustangů jejich tým rozhodčí. Co se přesně přihodilo? Lídr pardubického týmu Kubeš situaci předcházející trefě Zlína popsal takto:

„Jeden jejich protihráč mě držel, nemohl jsem v té chvíli dělat vůbec nic. A další do mě ještě ‚drbnul‘. Nepískli to a Šafi (zlínský Zdeněk Šafránek) vzápětí skóroval.“

Pardubickým hráčům dost vadilo i vyloučení ze 27. minuty, po němž Zlín v přesilovce snižoval na průběžných 4:5. „Na světové úrovni by se tohle nepískalo. Ale v české lize po kontaktu jenom někdo víc zařve a jdete na trestnou,“ srovnával Kubeš. „Za mě je výsledek superfinále zklamáním,“ dodal.

Jeho mužstvo možná trochu překvapivě v závěru utkání nesáhlo k power-play, ale to má vcelku jednoduché vysvětlení.

„Neumíme ji, nikdy jsme to netrénovali. Nemáme zkušenosti s tím, že bychom hráli s úplně otevřeným zadkem,“ líčil Kubeš.

Což je rozhodně minus, na druhou stranu Zlín dokázal zpečetit triumf i gólem při rovnovážném stavu hráčů, prázdnou bránu k tomu nepotřeboval. Na brněnské superfinále, které se letos uskutečnilo z důvodu konání paralympiády v Koreji, přijela Mustangům zafandit slušná řádka příznivců.

„Měli jsme jich tam jednoznačně nejvíc ze všech účastníků (hrály se i duely o další umístění), ale byla škoda, že se hrálo v Brně. V Pardubicích by jich dorazilo určitě víc. Fandům však každopádně moc děkujeme. Je to obrovská podpora, navíc nám pomáhají nakládat a vykládat věci, když někam přijedeme,“ řekl Kubeš.

Ten se stal nejproduktivnějším hráčem České sledge hokejové ligy a zároveň z týmu Mustangů pronikl do All Stars společně s top střelcem soutěže Bernhardem Heringem, Pavlem Doležalem. Marek Michalec byl pak hodnocen mezi zdravými hrajícími.

„Za to ocenění jsem vděčný, jen ještě kdyby bylo zlato. Ale to získáme příští rok,“ prohlásil Kubeš, který už doma ve vitríně pár individuálních trofejí má. „Pokud jde o Pavla s Markem, věřím, že je to, že se letos dostali mezi All Stars, pořádně nakopne,“ přál si.

Autor:


Mistrovství světa v hokeji 2018

MS hokejistů se v roce 2018 hraje od 4. do 20. května v dánských městech Kodani a Herningu. V turnaji se utká 16 týmů rozdělených do dvou skupin. Zlato bude obhajovat Švédsko, které loni porazilo Kanadu.

Skupina A (Kodaň): Rusko, Švédsko, Česká republika, Švýcarsko, Bělorusko, Slovensko, Francie, Rakousko.
Skupina B (Herning): Kanada, Finsko, USA, Německo, Norsko, Lotyšsko, Dánsko, Jižní Korea.

Josef Jandač, Pavel Francouz, Radko Gudas, Martin Frk, Michal JordánRadek Faksa, Roman Červenka, Martin NečasNejčtenější

Najdete na iDNES.czmobilní verze