Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šlégr: Myslím, že mě čeká příjemný turnaj

23 2004
Praha - "Jak jsme hráli s tou Kanadou? Osm pět? No, tak to jsme moc nebránili," usmál se obránce Jiří Šlégr. V příletové hale ruzyňského letiště se objevil v pátek krátce po osmé. "Hned jedu na trénink, snad ho stihnu," řekl olympijský vítěz z Nagana a jedna z posledních posil hokejové reprezentace pro nadcházejícím mistrovstvím světa.

Sotva s Bostonem vypadl z bojů o Stanley Cup, hned jej kontaktoval kouč Slavomír Lener. "To mě potěšilo," řekl řízný ofenzivní zadák.

Šlégr má za sebou rozporuplnou sezonu. Nejprve se domluvil na angažmá ve Vancouveru, kde bydlí, tam ale moc nehrál, a proto přivítal výměnu do Bostonu. Týme skončil druhý ve Východní konferenci, ale ve čtvrtfinále nepřešel přes Montreal.

Ve čtvrtfinále Východní konference proti Montrealu jste vedli už 3:1 na zápasy. Proč se vám nepodařilo sérii dotáhnout do úspěšného konce?
Zkazili jsme si to už v prvním zápase v Montrealu, kdy jsme ke hře nepřistoupili tak, jak jsme měli. Nehráli jsme vůbec dobře. Montreal pak dostal takovou fazonu, že dokázal sérii otočit ve svůj prospěch.

Byla to pro vás těžká rána?
Zklamání je to obrovské. V Bostonu byly ambice na Stanley Cup. Vypadnout v prvním kole poté, co jsme dokázali skončit druzí v Konferenci po základní části, bylo pro všechny dost nepříjemné.

Jak hodnotíte své angažmá v Bostonu?
Přišel jsem z Vancouveru, kde jsem prakticky vůbec nehrál. Strávil jsem ho dně času v boxu pro novináře. Výměna do Bostonu pro mě byla příjemnou změnou. Dá se říct, že se mi tam dařilo. Přesto, že jsme vypadli v prvním kole, přijel jsem z Bostonu pozitivně naladěný.

Víte, proč vám trenér ve Vancouveru nedával příležitost?
Tak to někdy bývá. Ptal jsem se ho, proč nehraju, jestli mám něco zlepšit. Říkal mi, že dělám všechno, co po mě chce, ať to dělám dál, ale že prostě momentálně nehraju. Rozhodl se tak, tak to je a já to tak musím vzít.

Teď si můžete alespoň spravit na závěr sezony chuť na mistrovství světa...
Věděl jsem, že budu strašně rád reprezentovat, když dostanu šanci. Příjemně mě překvapilo, když mi Sláva Lener zavolal prakticky hned ten večer po zápase, když jsme vypadli. Byla jenom otázka času, kdy si domluvím letenku.

Takže na zklamání z vyřazení Bostonu už nemyslíte?
Tak se k tomu musí přistoupit. Tam to skončilo, tady to začíná. Myslím, že to bude hodně příjemný turnaj.

Co pro vás znamená, že se mistrovství světa hraje v Česku?
Hodně, i proto jsem tady. Udělám všechno proto, abychom hráli co nejlépe a pokud možno vyhráli celý turnaj. Motivace je to pro mě velká, i proto, že ještě mistr světa nejsem. Na turnaj se hrozně těším.

Přijede vás do Prahy povzbudit rodina?
Táta je tady, ale manželka asi nepřijede. Ten turnaj je tak rychlý, že není čas ani prostor. Ani kdybychom se dostali do finále, tak by se asi nedalo tak rychle zařídit, aby sem přijeli. Je to škoda, ale je to tak. Holky zůstanou v Bostonu.

Český tým je silný, přijímáte roli favorita turnaje?
Jak jsem koukal na mužstvo a přečetl si v novinách, jak jsou kluci naladění, tak máme velkou šanci. Už záleží na tom, co předvedeme na ledě.

Nemáte přece jenom trochu obavy ze zvýšeného zájmu a tlaku, který bude na tým vyvíjen?
Určitě k tomuto mistrovství světa bude každý přistupovat jinak. Hodně se o turnaji píše a povídá. Lidi jsou nadšení a čekají od toho hodně. Teď už záleží jenom na tom, jak se dáme dohromady jako parta a co tam předvedeme.

Budete připravený už v sobotu nastoupit?
Jsem připravený už dneska, záleží na tom, jestli mě trenér postaví.

Takže únavu necítíte?
Nad únavou nepřemýšlím. Pokud nastoupím, tak ze sebe vydám všechno. Pár dní jsem nebyl na ledě. Uvidíme, snad to bude dobré. Nohy mě zatím nebolí. Snad to bude dobré.

Nemáte trochu obavy z širšího kluziště v Sazka Areně?
Nemám problémy s bruslením, takže by mi to nemělo vadit. Ale nad rozměry kluziště nepřemýšlím, to je pro všechny stejné. Především se těším na ten turnaj.

Víte, kdo nás na turnaji čeká? Znáte jeho systém?
Trochu jsem se na to ptal, ale budu k turnaji přistupovat zápas od zápasu. Nezáleží na tom, jaký je systém, ale jak budeme hrát...

Jiří Šlégr po příletu.Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?
Utýrala holčičku v pěstounské péči. Musíme teď zpřísnit zákony?

Tragický případ z minulého týdne nejspíš pohne českými zákony o pěstounské péči.

Najdete na iDNES.czmobilní verze