Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šlégr o Vancouveru: Vracím se domů

2 2003
Litvínov - Vracím se domů, říká Jiří Šlégr o odchodu do Vancouveru. V noci na úterý podepsal hokejový obránce smlouvu s týmem Canucks, kde s NHL před dekádou začínal. A město se mu tak zalíbilo, že se tu chtěl usadit natrvalo. Teď má k tomu blíž, i když má "jen" roční smlouvu.

První informace o Šlégrově odchodu čtěte ZDE

Ve Vancouveru v NHL před jedenácti lety začínal. Město obklopené oceánem i horami si zamiloval, uvažoval o tom, že se tu jednou usadí. Žije tu i Jiří Bubla, Šlégrův otec.

„A dcerka se těší, že se zase bude učit anglicky,“ říká svalnatý obránce. Zná místní hráče, minulá dvě léta se během prázdnin připravoval s týmem Canucks. "Když jsem tu hrával, býval kapitánem Trevor Linden. Pak znám maséra a trenér mě snad vedl na farmě," vzpomíná loňský vítěz Stanley Cupu s Detroitem.

Toužil po návratu za moře, i proto dost slevil z představy o platu. "Ale to není rozhodující. Hlavní je, že po roce absence a marodění si na mě v NHL někdo vzpomněl," říká olympijský vítěz.

Minulou sezonu v ruském Omsku jej trápila řada zranění. I tak jej do Ruska lákali znovu. Vancouver, jediný zájemce z NHL, nakonec zvítězil.

"Myslím, že to vyřešilo řadu problémů a názorů, které by na mě lidé měli," říká Šlégr.
Dlouho se mluvilo o tom, že by mohl zůstat v extralize. Doma v Litvínově, kde začal minulou sezonu a výrazně týmu pomohl? Nebo v ambiciózním Liberci?

"Vypadalo to, že půjdu spíš do Liberce. Byl jsem zklamaný z toho, že v Litvínově byli lidé, kteří zvedli ruku pro to, abych tam nehrál. Konkrétní nebudu," říká.

"Těžko se pak vysvětluje fanouškům, proč nehraju v Litvínově. Většinou si myslí, že v tom jsou především peníze, ale tak to není. Jsem rád, že můžu jít do NHL a nemusím tak zklamat fanoušky Litvínova působením v Liberci."

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze