Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šlégr se bojí, že ho Omsk nechce

31 2003
Omsk - Hokejový obránce Jiří Šlégr rychle ztrácí sympatie v ruském Omsku. Olympijský vítěz a držitel Stanley Cupu už není svalnatý hrdina, ale kocour v pytli. Tak o něm píše ruský list Moskevský komsomolec. Vprvním zápase se Šlégr uvedl gólem a asistencí, teď ho však dva měsíce trápí natažená třísla. V sezoně stihl odehrát jen pět zápasů. Přitom je nejlépe placeným hráčem v historii superligy. Podle neoficiálních informací bere 30 milionů korun ročně. „Do Omsku nepřišel hrát hokej, ale na operaci. Problémy s třísly měl už dávno. Klub koupil zmetkové zboží,“ objevilo se v novinách.

„Šokovalo mě to. Nevylučoval jsem, že bych tu zůstal ještě jednu sezonu, ale teď to vypadá, že se mě chce klub zbavit,“ řekl Šlégr rozladěně.

Mluvil jste s vedením?
Manažer mě nedávno uklidňoval, že je klub trpělivý.

Co fanoušci?
Ti nejvíc čekají na to, až se poperu. Doufají, že stihnu zápas s Čerepovcem a porazím Judina. To je tady vyhlášený bojovník, má dva metry a sto patnáct kilo.

Těšíte se?
Nepřijel jsem se do Ruska prát. Těším se, až budu znovu hrát hokej.

Jak jste se zranil?
Hráli jsme nějaký zápas v Omsku. Ve třetí třetině mi v noze křuplo. Zkoušel jsem se vrátit, ale třísla se znovu ozvala. Každý den chodím na stadion a alespoň šlapu na kole.

Kdy byste měl zase hrát?
Věřím, že po reprezentační pauze. Klub mě poslal ke specialistovi do Moskvy, aby mě podrobně vyšetřil.

Máte důvěru k ruským lékařům? Dvěma spoluhráčům - Procházkovi i Vlasákovi - v Omsku neobjevili zlomeninu, sádru dostali až v Pardubicích.
Doufám, že mě neposlali k nějakému amatérovi. Určitě jim taky záleží na tom, abych brzy hrál.

A s těmi lékaři?
Manželka si tady nechala opravit zuby a byla spokojená.

Jak se jí v Rusku líbilo? Deset let bydlela v Americe...
Nic jí tu nechybělo. Bál jsem se, že tady s dcerkou nevydrží ani týden, a když jsem je byl dneska vyprovodit na letiště, vůbec se jim nechtělo domů. I mně se tady líbí.

Váš odchod by mnohé vyřešil. V Omsku působí čtyři čeští hráči, jeden v zápase nemůže hrát...
Od týmu to byl odvážný krok. Teď to vyřešila zranění. Ale v play off si může dovolit vybrat z nás čtyř ty tři nejlepší. Myslím, že už jsme si na to s klukama zvykli.Najdete na iDNES.czmobilní verze