Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šlégr zašel za koučem a bude hrát

30 2003
Vancouver - Šest z devíti zápasů mezi náhradníky bylo pro Jiřího Šlégra z Vancouveru dostatečným impulsem k tomu, aby zašel za trenérem. Prý poprvé ve své kariéře. Trenér Crawford ho vyslechl a ujistil ho, že s ním počítá, tím spíš, že se dva obránci Canucks zranili.

Šlégr si rozmluvu trenérem považoval. "Je pozitivní, když vás kouč neignoruje," řekl pro deník Vancouver Sun.

"Sedět mezi náhradníky je určitě výzva. Každý den přemýšlíte, proč nehrajete. Ale musíte zůstat pozitivně naladěni, protože nikdy nevíte, kdy přijde vaše chvíle. Stalo se mi to před dvěma lety v Detroitu, kdy jsem v play-off odehrál až poslední zápas finále," vzpomíná Šlégr na utkání, díky kterému se i jeho jméno ocitlo na podstavci Stanleyova poháru.

Zraněnými obránci jsou Ed Jovanovski a Brent Sopel, i když jejich stav není nijak vážný. Sopel má natažená třísla, Jovanovski má problém se zápěstím. Oba dva prý mohou hrát ve čtvrtečním zápase proti Los Angeles, ale trenér využije výhody, kterou mu zdravý Šlégr nabízí.

"Nechci o tom přemýšlet tak, že se musí někdo zranit, abych hrál," připomíná dvaatřicetiletý Šlégr. "Jediné, co chcete, je, aby se trenér rozhodl jinak."

Podporu má Šlégr i u spoluhráčů : "Je to skvělý hráč," tvrdí sám Jovanovski. "Ještě, že máme tak kvalitní soupisku."

Šlégr se tak přidá v obraně k Marku Malíkovi, který zatím vede tabulku plus/minus NHL s jedenácti plusovými body.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze