Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Šlégra komentování moc bavilo

9 2004
Stockholm, Praha - Hokejový živel Jiří Šlégr zazářil jako sportovní reportér. Reprezentační zadák při úterním čtvrtfinále Světového poháru ve Švédsku pomáhal komentovat přímý přenos televize Nova. Kouč Růžička nechtěl riskovat, že si Šlégr obnoví zranění v oblasti třísel, a tak raději postavil Malíka.

Svalnatý bek hovořil zasvěceně, plynule a kultivovaně. Přitom působil přirozeně a používal vtipnou nadsázku. "Jirka Šlégr předvedl, že umí nejen hrát hokej, ale také mluvit. A to skvěle a profesionálně," objevilo se mezi vesměs pozitivními ohlasy na internetových stránkách iDNES.

V téhle branži není zvlášť protřelý. Vždyť si ani pořádně nepamatoval, že se kdysi jako „spíkr“ předvedl už při jednom utkání finále Stanley Cupu. "Dneska mě to moc bavilo," řekl po zápase v kabině. "Ale měl jsem to jednodušší, protože kluci váleli parádně. Nebylo je zač kritizovat."

Za poctivou práci při bránění Šlégr velebil i ofenzivního démona Jágra, což se v šatně bouřlivě probíralo. "Tys mě chválil, Gumo?" vrhl se na něj Jágr. "Hele, komentuj to pořád!"

"No nějak to naše přátelství utužovat musíme, ne?" opáčila nová televizní hvězda.

Pak Jágrův vliv na mužstvo Šlégr ještě rozebral: "Parádně se vracel, a dokonce chodil i do těla, což jinak nedělá. To je pro mančaft impulz. Když ostatní vidí takhle makat Jardu, dřou pak všichni."

Třiatřicetiletý Šlégr doufal, že se v semifinále Světového poháru vrátí na led, do sestavy národního týmu. Avšak v budoucnu by si novinářské zaměstnání rád znovu vyzkoušel. "Určitě. Kdyby byl zájem...." řekl nadšeně. "Komentování se mi líbilo, a přitom jsem vlastně zůstal u hokeje."

Autoři:


Najdete na iDNES.czmobilní verze