Slováci by si mohli zahrát zlínský turnaj

9 2002
Helsinki - Slovenští mistři světa by se už příští rok mohli připojit ke čtveřici reprezentačních výběrů při zářijovém Turnaji České pojišťovny ve Zlíně. Turnaj patřící do European Hockey Tour zatím zval vedle domácího týmu Finsko, Švédsko a Rusko. Čeká se pouze na souhlas Švédů, kteří by rádi prosadili zcela nový model soutěže.

Na zasedání zástupců zainteresovaných stran v Euro Hockey Tour v Helsinkách s návrhem českých pořadatelů, který byl předběžně nastíněn už na nedávném Kongresu IIHF na Sicílii, souhlasili Finové i Rusové. Švédové si vzali čas na rozmyšlenou a definitivní stanovisko hodlají oznámit až na další schůzce v prosinci v průběhu Baltika Cupu v Moskvě.

Podle informací ředitele zlínského turnaje Miloše Broukala by se dvě utkání Slovensko - Finsko a Slovensko - Rusko hrála v Bratislavě nebo v Trenčíně. Výsledky slovenského týmu by se však započítávaly pouze do konečného pořadí turnaje, nikoliv do dlouhodobé tabulky neoficiálního hokejového mistrovství Evropy.

"Rozpočet turnaje startem pátého týmu se zvýší o 1,6 miliónu korun a naroste tím na více než patnáct miliónů. Na finančních odměnách a do společného banku soutěže bude vyčleněno 155.000 eur," přidal Broukal finanční náležitosti.

Pokud bude návrh schválen, vítěz zlínského klání si odnese 40.000 eur, druhý v pořadí 30.000, třetí celek 25.000, čtvrtý 20.000 a poslední pátý se bude muset spokojit se startovným ve výši patnáct tisíc eur. Dalších 25.000 eur poputuje stejně jako v případě Karjala Cupu, Baltiky a Švédských hokejových her do společné pokladnice. Z ní pak získá vítěz po skončení sezóny 75.000 eur, stříbrné mužstvo 25.000 eur.

Zda-li se bude jednat o dlouhodobější zabudování slovenského celku, který bude letos startovat i na Baltika Cupu, do  struktury EHT, není zatím jisté. V roce 2004 termín zlínského turnaje navíc koliduje se Světovým pohárem a zřejmě se uskuteční až v únoru roku 2005. Švédské hokejové hry by potom byly přesunuty na duben téhož roku.

Ale existuje ještě další varianta. "Švédové navíc předložili návrh na revoluční změnu v dosavadním herním modelu soutěže, jenž by zcela zrušil existenci čtyř stávajících turnajů," přiblížil Broukal zamýšlený nový projekt evropské Tour. "Hráli by čtyři tradiční účastníci, prakticky každý měsíc systémem dvojzápasů, například dvakrát Česká republika se Švédskem a ve stejnou dobu Rusko doma s Finskem. Celkem tedy dvanáct utkání, šest doma šest venku. Co se týče cestování nebo přestávky v ligových soutěžích, vyšlo by to nastejno. Horší by to bylo třeba s uvolňováním hráčů ze Švýcarska," nastínil plusy i mínusy uvažované změny hracího modelu.

Autoři: ,


Nejčtenější

Měním si pozici, oznámil vousáč Růžičkovi. A byl hvězdou zápasu

Jan Stránský z Chomutova slaví vstřelený gól.

Troufalost? Hokejový útočník Jan Stránský postavil chomutovského trenéra Vladimíra Růžičku před...

Nečas opouští NHL. Vedení Caroliny poslalo českého mladíka na farmu

Martin Nečas (vpravo) z Caroliny se snaží odpoutat od bránícího Pavla Bučněviče...

Hokejista Martin Nečas odchází po sedmi utkáních této sezony v NHL z týmu Carolina Hurricanes na...Chyť mě, když to dokážeš. NHL vládne střelec z arizonské pouště

Auston Matthews a gólman Frederik Andersen oslavují výhru Toronta.

Mohl to být šampionát, který by přerušil medailově nejchmurnější období českého hokeje....

KHL Američany nezajímá, říká Radil. Kovářův nezdar ho přesto zaskočil

Puk má Lukáš Radil ze San Jose, dotírá na něj Oliver Kylington z Calgary.

Extraliga - KHL - NHL. Už pěkná řádka českých hokejistů se vydala po této trajektorii s cílem...

Plekanec v jubilejním 1 000. zápase skóroval a podpořil vysokou výhru

SUVENÝR. Tomáš Plekanec z Montrealu odehrál tisící duel v NHL. Puk sympaticky...

VIDEO Jako jedenáctý Čech v historii NHL v pondělí odehrál své tisící představení ve slavné soutěži...

Další z rubriky

V hokeji tu vítězí rozum nad citem, proto jsou Češi průměrní, míní Bukač

Luděk Bukač

Jako jediný kouč v historii dovedl československou i českou reprezentaci k titulu mistrů světa....

Národní tým míří do Tipsport areny, bude slavit 110 let Českého hokeje

Hokejový stadion Sparty

Čeští hokejisté budou hrát úvodní duel turnaje Karjala 8. listopadu od 18:00 se Švédskem v pražské...

Říha má v reprezentaci konečně druhého asistenta. Vybral si Mlejnka

Trenér Karlových Varů Karel Mlejnek.

Trenérský tým u hokejové reprezentace je už kompletní: Roberta Reichla doplní na střídačce Karel...Najdete na iDNES.cz