Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci jsou kompletní, přiletěl i Bondra

28 2003
Helsinky - Do dějiště hokejového šampionátu dorazil další slavný kanonýr z NHL. Po českém útočníkovi Milanu Hejdukovi přiletěla do Finska posila i slovenskému týmu - střelec vítězné branky loňského finále proti Rusku Peter Bondra. "Chtěl jsem tady být, ale záleželo, jestli budu zdravý. Při lékařských testech mi doktor doporučil, abych šel ještě na kontrolu levého kotníku i kolena a až v sobotu jsem se dozvěděl, že kotník je celkem v pořádku," vysvětlil rodák z Ukrajiny.

Bondru, který na helsinském letiště odpovídal slovenským i českým novinářům, hned po mistrovství čeká operace kolena. "Nejedná se ale o nic vážného. Tyto problémy má občas každý hokejista," podotkl Bondra s nadhledem.

Týdenní přestávka po vyřazení Capitals v prvním kole Stanleyova poháru mu pomohla. "Hlavně jsem si odpočinul,
protože série byla hodně dlouhá a vyčerpávající nejen fyzicky, ale i psychicky. Potřeboval jsem jeden dva dny navíc, abych se dal dohromady," přiznal.

Jedním z hlavních důvodů, proč nad nabídkou reprezentovat ani tentokrát neváhal, byly krásné vzpomínky na triumf v Göteborgu. "Byl to jeden z nejhezčích zážitků, které jsem kdy v hokeji měl. Byly to krásné pocity, jak osobní, tak s týmem," vzpomínal Bondra.

Zopakovat vítězství i letos by se samozřejmě nebránil. "Bylo by to super. Doufám ale, že budeme podávat dobré výkony a zasloužíme si umístění, na kterém skončíme," přál si.

Důležitější než konečný výsledek je však podle nejlepšího sportovce Slovenska uplynulého roku fakt, aby měli všichni dobrý pocit z odvedené práce. "Jde o to, abychom utvořili dobrou partu a dali do hry vše. Pokud se tak stane, bude to dobré," řekl Bondra.
 
Až v příštích hodinách se rozhodne, s kým bude nejlepší střelec loňského šampionátu hrát. Na jeho dřívějším místě v elitním útoku s Žigmundem Pálffym a Jozefem Stümpelem se totiž výborně uvedl Richard Zedník. Stejně jako Pálffy dal v úvodním zápase proti Ukrajině tři branky.

"Už jsem slyšel, že Richard odehrál super zápas. Jsem připraven přijmout to, co bude nejlepší pro mužstvo. Nejde o mě, ale o tým. Pokud se Richardovi dařilo, měl by v té řadě zůstat," zdůraznil Bondra.
 
Slovenský hokejista je zatím jediným zástupcem Washingtonu, který do Helsink přiletěl. Z rozličných důvodů se omluvilo i české duo Jaroslav Jágr, Robert Lang. "Mluvili jsme o tom spolu u mě doma, kde se konala rozlučková party pro všechny hráče. Bohužel, Jarda je zraněný a zklamaný z celé sezony. Škoda, že tady není. Bylo by to zajímavé hrát proti němu," dodal Bondra.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze