Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci si ponechají šest volných míst

23 2001
Bratislava - Slovenští hokejoví reprezentanti se sešli v Bratislavě k poslednímu přípravnému bloku před mistrovstvím světa, který absolvují ve Švédsku. Vicemistři světa sehrají ve čtvrtek 26. dubna v Gävle poslední přípravný zápas s domácím týmem. Trenér Filc si po poslední prověrce se Švédskem ponechá v sestavě šest volných míst včetně jednoho pro brankáře. To je rezervováno pro Jána Lašáka z klubu IHL Milwaukee Admirals. "Ve Švédsku bude chytat Pavol Rybár, protože má deficit z minulého týdne v důsledku virového onemocnění. Možná dostane příležitost Rastislav Staňa," řekl Filc.

Ve skupině B v Norimberku se Slováci utkají s celky Japonska, Rakouska a Finska. "Každý ze soupeřů bude mít dost vůle a snahy, aby nás potrápil. Japonci budou jistě v prvním utkání hodně nepříjemní. Lepší by bylo utkat se s nimi později," mínil trenér.

Podle Filce bude na šampionátu výhodou Slovenska technická zdatnost, tvořivost a schopnost hráčů navzájem komunikovat mezi sebou. "Vše však závisí také na příslovečném štěstí a na průběhu každého ze zápasů. Nechci hovořit o umístění, ale každé v první pětce je výzvou. Naší výhodou je fakt, že nemáme v mužstvu hráče, který by vnášel do týmu 'hvězdné' manýry," svěřil se trenér.

Do hotelu Bratislava dorazilo všech třiadvacet nominovaných hráčů včetně Vladimíra Országha ze švédského Djurgardenu, jenž se měl připojit k výpravě v úterý ve Stockholmu. Jako poslední přibyl křídelník Ottawy Marián Hossa. Jeho tvář "zdobily" dvě nové tržné rány na tváři.

"První mám od kotouče, druhou od brusle," vysvětlil. Podle něj veřejnost očekává po stříbře z Petrohradu opět jednu z medailí. "Loni jsem kvůli zranění chyběl, před dvěma lety jsem zažil atmosféru šampionátu v Norsku. Moc se do Německa těším," dodal syn bývalého reprezentačního trenéra.

Slovákům bude kvůli zranění břišních svalů ve Švédsku chybět útočník Phoenixu Michal Handzuš. Nejvíc se na něj těšili jeho někdejší spoluhráči z Banské Bystrice Országh a Richard Zedník. "Byl to náš klukovský sen, abychom si všichni tři zahráli na mistrovství světa," řekl Országh.

Nominace Slovenska na přípravný zápas se Švédskem
Brankáři:
Pavol Rybár (Slovan Bratislava), Miroslav Lipovský (Skalica), Rastislav Staňa (Richmond/ECHL)
Obránci: Ľubomír Sekeráš (Minnesota/NHL), Branislav Mezei, Zdeno Chára (oba NY
Islanders/NHL), Richard Pavlikovský (Havířov/ČR), Martin Štrbák (Vsetín/ČR), Richard Lintner (Nashville/NHL), Ivan Droppa (Düsseldorf/Něm.)
Útočníci: Zdeno Cíger (Slovan), Miroslav Hlinka (Karlovy Vary/ČR), Richard Zedník (Montreal/NHL), Marián Gáborík (Minnesota/NHL), Peter Pucher (Znojmo/ČR), Róbert
Petrovický (MoDo/Švéd.), Radovan Somík (Zlín/ČR), Richard Šechný (Zvolen), Ján Pardavý (Vsetín/ČR), Marián Hossa (Ottawa/NHL), Ladislav Nagy (Phoenix/NHL), Vladimír Országh (Djurgarden/Švéd.), Andrej Nedorost (Plzeň/ČR).

Autor:


Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?
Hledáte maminku v okolí na společné aktivity?

Tyhle maminky na eMimino.cz jsou na tom stejně.

Najdete na iDNES.czmobilní verze