Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováci slavili i nadávali

24 2004
Ostrava - Dunící tribuny plné bílých slovenských dresů a natěšených slovenských fanoušků byly důstojnou kulisou zahajovacího utkání skupiny mistrovství světa. Na konci zápasu téměř zaplněná ostravská hala se však plnila jen pomalu. Na vině byly již obligátní problémy při vstupu do haly.

Mexické vlny, které se v průběhu druhé třetiny valily halou, připomínaly obrovské bílé tsunami. Slovenští fanoušci jako jeden muž podřídili vše co nejlepšímu povzbuzování jejich týmu a kromě několika úvodních nadávek na stranu českých pořadatelů se věnovali jen fandění.

Důvodem jejich nevrlosti vůči ochrance zajišťující vstup do ČEZ Arény byla obrovská fronta, která se jen pomalu zmenšovala až v průběhu prvé třetiny.

Tváře pomalované červeno-bílo-modrou trikolórou, převažující bílé dresy, vlajky v rukou i nápisy na transparentech prozrazující bydliště toho kterého fanouška vytvářely v rekonstruované ČEZ Aréně atmosféru, která hnala jejich miláčky nekompromisně dopředu.

„Bylo to skvělé,“ liboval si po zápase v obrovské Beer aréně Marek z Dubnice, který si na tribunách užil celé utkání.

Ne tak již jeho kolegové. „Byli jsme tady hodinu před utkáním a jen několik se nás dostalo do haly včas,“ přibližuje důvody roztrpčení části slovenských fanoušků.

„Ačkoliv jsme byli u haly včas,  pořadatelská služba nefungovala právě nejlépe. Podle mne zbytečně důkladné kontroly a malý počet vchodů zapříčinily, že někteří diváci neměli šanci dostat se do budovy včas. Samotný zápas už byl o něčem jiném. Prostě paráda. Parádní výkon Slováků a geniální atmosféra. Tak nějak jsem si vždy mistrovství světa představoval," doplnil své zážitky z utkání Marek.

On i jeho přátelé bouřlivě oslavovali vítězství svých barev v obrovské Beer aréně, která vyrostla v prostorách tréninkového hřiště vítkovických hokejistů přímo naproti ČEZ Arény. „Tady budeme slavit vítězství Slovenska, pak se přesuneme na zápas Dánska a zase se vrátíme. Oslavy budou velké,“ uvedl Marek při pohledu na rozlehlé prostory Beer arény, která však zela prázdnotou a dávala spíše za pravdu těm, kteří odhadovali, že cena padesát korun za pivo většinu slovenských diváků odradí.

Fanoušci Slovenska před ostravským zápasem s Ukrajinou.

Fanoušci Slovenska před ostravským zápasem s Ukrajinou.

Fanoušci Slovenska před ostravským zápasem s Ukrajinou.Najdete na iDNES.czmobilní verze