Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slováky těší také postup na olympiádu

3 2004
Ostrava - Jen zranění útočníka Mariána Hossy kazí náladu slovenských hokejistů. Ti v nedělním zápase osmifinálové skupiny nastříleli Dánům osm gólů a zajistili si účast nejen ve čtvrtfinále světového šampionátu, ale také v hlavním turnaji olympijských her v Turíně. Slovenští fanoušci si tak dál užívají hokejové euforie.

"Ideální scénář o průběhu zápasu hokejistů Slovenska s outsiderem kvalifikační skupiny F se naplnil. Náš tým bez nejmenších problémů zvítězil 8:0, třígólovým tajfunem zařídil zisk povinných tří bodů už v první třetině a Dány nakonec roztrhal na hadry," napsal list Šport.

Radost z výhry ale pokazilo zranění klíčového hráče Hossy, kterého nesmyslně srazil kolenem Ronny Larsen. Prognózy lékařů jsou ale podle komentáře naštěstí optimistické a nejpozději pro čtvrtfinále by měla být hvězda Ottawy fit.

"To byla kanonáda. Slovenští hokejisté doslova rozstříleli Dány. Zápas měl jedinou kaňku; vážné zranění útočníka Hossy," připomíná Nový čas.
 
Také deník Sme začíná svůj komentář k zápasu špatnou zprávou o zranění Hossy, který odkulhal z ledu s bolestivou grimasou a zraněným levým kolenem. Zbytek prý byla selanka, střelecký koncert pro vděčné diváky.

"Dánové byli sympatičtí na ledě i v hledišti, rozdíl v hokejové kvalitě však odráží konečný výsledek. Povedlo se nám výrazně vylepšit skóre," dodává deník.

Podle Národné obrody povinné dva body s Dány málem vykoupili slovenští hráči příliš draze. Larsenův zákrok na "jeden z nejzářivějších drahokamů slovenské ofenzivy" označil list za zákeřný.

Slovenští fanoušci se nadále nechávají unášet na vlně hokejové euforie. Většina hospod s televizory nebo promítacími plátny je během zápasů Slováků k prasknutí; po vítězných utkáních jsou v ulicích měst slyšet bojové pokřiky příznivců.

Za skvělé výkony poděkoval hokejistům i šéf slovenské diplomacie Eduard Kukan. Diplomatické jednání totiž může v těchto dnech začínat neformální debatou o hokeji a jeho partneři jej s uznáním poklepávají po rameni.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze