Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenské fanynky odsuzují Pálffyho čin

30 2003
Bratislava - Slovenskem hýbe aféra Žikmunda Pállfyho. Zaplnila titulní strany novin, vyvolala vášnivé diskuse na internetových serverech. Plakáty hokejové hvězdy mizí v koších rozzlobených fanynek, které po Pálffym ještě před pár dny tajně toužily. Důvod? Hokejový útočník Los Angeles Kings byl zatčen za domácí násilí.

O Pálffyho zatčení čtěte ZDE

Poté, co před několika dny hvězda NHL vlepila facku své přítelkyni Zore Czoborové, upadla na Slovensku v nemilost. Skutečný chlap podle slovenských dívek takovýmto způsobem své problémy neřeší.

"Velmi mě zklamal. Když jsem ve zprávách slyšela, co udělal své přítelkyni Zore Czoborové, okamžitě jsem vyhodila jeho plakáty i s originálním podpisem. Ať se pere třeba na ledě, ale ne doma," řekla ČTK studentka Lucia z Bratislavy.

Skandál kolem Pálffyho, který byl v neděli zatčen kvůli domácímu násilí, vyvolal na Slovensku velké pozdvižení.

Útočník Los Angeles Kings, který pomohl vybojovat Slovensku titul mistrů světa, patřil mezi nejoblíbenější celebrity. Od novinářů dostali Pálffy a Czoborová nálepku "pár snů".

Před několika týdny se ale objevily zvěsti, že to v jejich vztahu začíná skřípat. Czoborová prý pomýšlela na sňatek a dítě, čehož se prý její partner lekl.

Aféra se dostala na titulní stránky slovenských sportovních a bulvárních listů, ale nemalý prostor ji věnují také seriózní sdělovací prostředky. Hokejoví fanoušci přemýšlejí, zda "Ziggy" nedopadne jako Jaromír Jágr, který po rozchodu s Andreou Verešovou marně hledá někdejší formu.

Na internetové stránce www.hokej.sk se rozpoutala vášnivá diskuse o tom, zda je Pálffy doopravdy násilník nebo jen zkratově zareagoval na provokace své partnerky.

"Pořádně si to přehnal, chlape. Jsi velký snob a násilník. Zoru si nezasloužíš," napsala rozzlobená "Lucis". Také další pisatelky si myslí, že nikdo nemá právo udeřit ženu. Nemalá část mužských fandů se však Pálffyho zastala.

Czoborová jej prý vyprovokovala a zasloužila si pořádnou lekci. Objevily se ale také střízlivější názory, podle kterých vyjde celá pravda najevo až časem.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze