SLOVENSKO - ČESKO 1:5 (0:2, 1:3, 0:0), konec utkání
Češi se ubránili, celkem bez problémů. Slovensko se na chvíli usadilo v útočném pásmu, ale Štrbákova rána od modré po příhře Pálffyho neprošla.
Slovensko bude hrát další přesilovku, vyloučený je za hákování Martin Straka.
54:48
Česko se ubránilo, je v plném počtu.
54:20
Hossa tečoval před brankovištěm Gáborikovu ránu, vznikl zmatek, puk se však po chvíli dostává do bezpečí.
52:48
Vylučuje se na české straně. Na trestné lavici už sedí Kubina za nedovolené bránění.
51:42
Prospal zpoza branky našel u pravé tyčky Jágra, ten mířil do boční síťky.
51:11
Dlouho se hrálo bez přerušení. Tuto pasáž zakončil nahození od modré Čajánek, Lašák puk raději schoval pod lapačkou.
49:36
Hossa tvrdě vypálil zpoza levého kruhu, Vokoun puk vyrazil před sebe.
47:50
Jágr se dostal do obrovské šance, když šel od modré na brankáře. Stínoval ho obráce, on se ho přesto před brankovištěm obloučkem zbavil a trefil horní tyčku!
46:09
Chára tvrdě vypálil od modré, Vokoun jeho ránu vyrazil. Jenže puk se vzduchem snašel k levé tyčce, kde stál Hossa. Vokoun se však stačil bleskově přemístit a volný prostor vykryl hrudí.
45:28
Slováci se snaží tlačit, ale zatím neúspěšně. Většinou o puk bojují podél mantinelů.
43:20
Slovensko je kompletní, chvíli poté pálil švihem z pravého kruhu Ručinský. Lašák chytil do lapačky.
42:57
Prospal z levého rohu prudkou přihrávkou hledal na pravém kruhu najíždějícího Židlického, jehož prudkou střelu bez přípravy Lašák zpracoval mezi betony.
42:18
Jágr dvakrát špatně přihrál v útočném pásmu a Česko pokaždé přišlo o výhodné postavení.
41:10
Po střetu za Vokounovou brankou zůstává ležet Špaček, kterého trefil ramenem do hlavy Zedník. Českého obránce ošetřují přímo na ledě lékaři. Zedník je vyloučený za faul loktem. Slovensko se bude bránit ve čtyřech.
40:57
Česko je v plném počtu, ubránilo se.
40:01
Začala třetí třetina. Slováci dohrávají přesilovku.
Ve druhém utkání dokázali Švédové obrátit nepříznivý výsledek s Kanadou z 1:3 a po druhé třetině vedou 4:3. Góly stříleli: 27. Pahlsson, 37. Samuelsson, 39. Zetterberg.
40:00
Konec druhé třetiny.
38:57
Slováci šli do protiútoku dva na jednoho. Šatan jel po pravé straně, zamíchal pukem a bekhendem nahrál Zedníkovi. Toho ale zahákoval Šlégr a je vyloučený. Česko bude v závěru druhé třetiny bránit.
37:58
Hemského do zakončení nepustil obránce Vydarený, přesto se puk dostal k Varaďovi, jehož tvrdá střela však Lašákovi mezi betony neprošla.
35:50
Čajánek sebral puk za slovenskou brankou lelkujícímu Handzušovi, nahrál před ní, ale Kubina se k ráně nedostal.
34:44
Jágr bravurně držel puk u pravého hrazení, zbavil se obránce a nabil Šlégrovi. Jeho ránu Lašák vyrazil a založil rychlý protiútok, na jehož konci byl Zedník. S jeho tvrdou střelou si Vokoun nadvakrát poradil.
34:04
Český je v naprosté pohodě. Do šance se probíjel Dvořák, ale na poslední chvíli mu puk ujel z čepele.
32:23
Slovensko střídá brankáře. Místo Staňu jede do klece Lašák.
32:23
Česko využívá další přesilovku a vede 5:1. Jaromír Jágr skvěle našel na levé straně volného Kubinu, který bez přípravy vypálil. Trefil brankáře Staňu do pravého ramene, od kterého se kotouč odrazil k pravé tyčce.
31:53
Žigmund Pálffy si půjde na dvě minuty odpočinout za hákování. Češi mohou pokračovat v tlaku.