Čeští hokejisté se radují z gólu do sítě Slovenska v utkání Euro Hockey Challenge. | foto: ČTK

Hokejisté v přípravě podruhé zdolali Slovensko, Bartošák udržel nulu

• 56
Šest zápasů, šest výher. Česká hokejová reprezentace porazila podruhé během dvou dní Slováky, tentokrát 2:0. Trefili se Martin Zaťovič a David Tomášek, gólman Patrik Bartošák vychytal první čisté konto v seniorské reprezentaci. Národní tým tak zvládl všechna utkání přípravné série Euro Hockey Challenge.

Dobře odehraná první třetina a pevná obrana v čele s bezchybným Bartošákem nasměrovaly hokejovou reprezentaci ke druhému vítězství nad Slovenskem. Góly padaly pouze v úvodní části, ve zbytku utkání dominovali oba brankáři.

„Možná to bylo lepší v porovnání s pátkem, ale bylo strašné, jaké bylo vedro. Od druhé třetiny jsem cítil, jak mám propocenou vestu naskrz. To bylo šílené. Nula se určitě cení, ale i když je to klišé - důležité je to vítězství pro celý tým. Klobouk dolů před tím, jak kluci dnes pokrývali obranné pásmo. Ta nula dnes patří jim, řekl po utkání Bartošák.“

ONLINE: Slovensko vs. Česko

přípravný duel v Nitře

Poprvé se skóre změnilo po necelých třech minutách, kdy Martin Zaťovič zamířil přesně nad lapačku brankáře Marka Čiliaka a poslal český národní tým do vedení. V dalších minutách byli Češi střelecky aktivnější a ještě před první přestávkou zvýšili na 2:0. David Tomášek si počkal před brankovištěm na odražený puk a ze vzduchu jej dorazil do sítě.

Druhá část patřila herně Slovákům. Domácí se začali více tlačit do branky, přestříleli české mužstvo, ale na skóre se to neprojevilo. Gólman Patrik Bartošák podržel své spoluhráče, když to potřebovali, a během prostřední třetiny vytáhl několik dobrých zákroků.

Říha vyřadil z přípravy na MS Jordána s Poláškem

Slováci se neprosadili ani ve třetí třetině a protože spolehlivý byl i Čiliak v jejich brance, zůstalo skóre až do konce beze změny. Národní tým uhájil vítězství 2:0 a zakončil sérii Euro Hockey Challenge bez porážky.

„Slováci hráli oproti včerejšku daleko lépe. Od druhé třetiny hráli agresivněji a dohrávali nás, hodně bruslili, takový totální hokej v jejich podání jsme potřebovali, abychom vyzkoušeli obranu. Myslím, že jsme zareagovali velmi dobře a chytrým způsobem s podporou vynikajícího gólmana jsme to zvládli. Okénka tam pořád jsou, ale kluci reagují na to, co po nich chceme, což je důležité,“ zhodnotil utkání kouč Miloš Říha.

Příprava české reprezentace na mistrovství světa vyvrcholí příští týden turnajem Carlson Hockey Games v Brně. Ten se koná od 2. do 5. května.

Slovensko - Česko 0:2 (0:2, 0:0, 0:0)

Branky: 02:54 Zaťovič (Krejčík), 17:04 Tomášek (Kolář). Rozhodčí: Peter Stano, Róbert Müllner – Peter Šefčík, Tomáš Gegáň. Diváci: 3 600.

Slovensko Čiliak (Godla) – Sekera (C), Čajkovský, Fehérváry, Ďaloga, Rosandič, Grman, Koch, Štajnoch – Buček, Sukeľ, Pánik – Nagy (A), Kytnár (A), Studenič – Lutner, Zigo, Lantoši – Bondra, Buc, Svitana
Trenér: Craig Ramsay.

Česko Bartošák (Langhamer) – Krejčík, Gudas (A), Moravčík, Sklenička, Jeřábek, Zámorský, Kolář (A), Kundrátek – Zaťovič, Kovář, Voráček (C) – Tomášek, Chytil, H. Zohorna – Kubalík, Hanzl, Řepík – Červený, T. Zohorna, Rousek – R. Zohorna.
Trenér: Miloš Říha.