přípravný zápas před mistrovstvím světa
17.4. 2003 v Trenčíně

SLOVENSKO - ČESKO 5:3 (0:0, 3:3, 2:0) konečný výsledek
60.
Zápas skončil vítězstvím Slovenska 5:3, závěrečné naděje českého celku na vyrovnání zbrzdilo vyloučení Bednáře, takže utkání dohrál v oslabení.
57.
Slováci zvyšují na 5:3, když Pardavý po nádherném sólu udělal kličku i Vokounovi a bekhendem zakončil.
56.
Slováci stále vedou, čeští hráči se snaží, jsou aktivní, ale do vyložených šancí je soupeř nepouští.
44
4:3. Po krásné kombinaci, kdy šel puk po hokejkách Radivojevič - Cíger - Kapuš, skóroval posledně jmenovaný do prázdné branky. Před tím zlikvidoval Vokoun velkou šanci Barinkovi. Na druhé straně Rybár při obrovském závaru trojice Michálek, Hudler, Bednář zasahoval snad pětkrát úspěšně.
41.
Začala závěrečná část hry. Pletka už do hry nezasáhne, je na střídačce v civilu.
40.
Tradiční odpověď: 3:3. Michálek našel přihrávkou Hudlera a ten z blízka bekhendem vyrovnal. Skončila třetina, v níž už český gólman neměl tak úspěšnou bilanci jako v první části hry (9:3). Slovenský tým v ní byl herně o něco lepší, ale čeští hráči vždy stačili na gól rychle odpovědět.
39.
Střelnice je dál v provozu: 3:2. Hned po skončení slovenské přesilovky vystřelil z voleje od modré čáry Cisár a Vokoun, přesouvající se ke druhé tyči nestačil zasáhnout.
34.
Přestřelka pokračuje: 2:2. Vašíček vystřelil, k vyražené střele v rohu kluziště se dostal Tenkrát a parádně přihrál před branku Kotrlovi, který pohotově vyrovnal.
32.
2:1. Uběhlo něco přes minutu a slovenský útočoník Vaic prošel po pravém křídle do třetiny, udělal kličku Trnkovi do středu a od kruhu se trefil k levé tyči Vokounovi branky.
29.
Za minut a půl je vyrovnáno. Vašíček ukázal Vrbatovi kam se má postavit, pak vyhrál buly a puk dal přesně právě Vrbatovi, který pohotově vystřelil a ze šesti metrů poslal kotouč nádherně od břevna do sítě.
28.
Dosud výborný brankář Vokoun měl smůlu - před pukem, který nahodil ze středního slovenský obránce Štrbák zavrávoral a on mu proklouzl do branky. Slovensko vede 1:0.
23.
Pletka se na ledě i přes vyjádření lékaře zatím neobjevil. Slovenský tým měl šanci, při nájezdu dvou útočníků na jednoho českého obránce prošla Malcova střela Vokounovi mezi nohama, ale puk skončil mimo branku.
21.
Pletka odnesl Lintnerův zákrok naraženým zápěstím a do druhé třetiny by měl nastoupit.
20.
První třetina skončila bez gólu. Domácí celek měl víc ze hry - slovenští hráči lépe bruslili, byli agresivnější a nebezpečnější. Gólman Vokoun měl patnáct úspěšných zásahů, z toho několik hodně dobrých. Pletka se po naražení na mantinel už v první třetině na ledě neobjevil.
16.
Slovenští hokejisté nevyužili 1:09 minuty dlouhou přesilovklu 5:3. Stejnou výhodu neproměnil i Český tým, který však měl výhodu jen dvacet vteřin. Slovenský obránce dostal za naražení Pletky na mantinel 2+10 minut - Pletka by měl být v pořádku.
9.
Slovenský tým prověřil už devětkrát gólmana Vokouna v české brance, ten je ale výborný. Odolal i ve složitých situacích. Na vyloučené je to zatím 1:1.
Branky
27:26. Štrbák, 31:07. Vaic, 38:18. Cisár, 43:23. Kapuš, 56:25. Pardavý - 28:57. Vrbata, 31:12. Kotrla, 39:17. Hudler.
Sestavy:
Slovensko: Rybák - Štrbák, D. Milo, Lintner, L. Čierny, Čakajík, Podhradský, Malec, Ivan Majeský - Sejna, S. Gron, Špilár - Cíger, Kapuš, Radivojevič - P. Vaic, M. Hlinka, Barinka - Pardavý, Hurtaj, Cisár.
Česko: Vokoun - Tesařík, Barinka, Hlavačka, Richter, Dobroň, M. Čech, Trnka, Blaťák - Vrbata, Vašíček, Kotrla - Tenkrát, Broš, J. Hlinka - Michálek, Kucharčík, Hudler - Bednář, Marek, Pletka.