Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovensko na elitních turnajích hrát nebude

27 2003
Praha - Netradičně už 14. srpna by měla hokejistům začít reprezentační sezona. Dva dny před udělováním Zlaté hokejky pro nejlepšího hráče uplynulé sezony by se na stejném místě měl uskutečnit přípravný zápas Česka se Slovenskem. Naostro začne národnímu týmu sezona počátkem září, kdy se po přátelském duelu s Ruskem rozjede Česká pojišťovna Cup. Tento turnaj se po devíti letech přesouvá ze Zlína do Pardubic.

Menší vzdálenost od mezinárodního letiště, moderní hala s vedlejší tréninkovou plochou, příslib vyšších návštěv. To všechno mluvilo pro přemístění mezinárodního turnaje Česká pojišťovna Cup do Pardubic.

"Mají nejlepší hokejový stadion v republice. Věřím, že si tam turnaj uchová svou dobrou pověst," prohlásil předseda hokejového svazu Karel Gut.

"Původně jsme chtěli desetiletý cyklus zakončit jubilejním ročníkem ve Zlíně, ale tamní klesající návštěvnost nás přiměla ke změně pořadatelského města," doplnil jej Miloš Broukal z pořadatelské agentury Teleaxis.

Pardubice se pyšní nejvyššími hokejovými návštěvami v extralize, i na občasná utkání reprezentace bývá plno, tak jako v listopadové předehrávce Karjala Cupu proti Švédsku.

Tentokrát by měla východočeská hokejová metropole vidět pět mezinárodních utkání, z toho tři zápasy českého týmu. Jen severské derby proti Švédsku budou Finové předehrávat v Helsinkách. 

Seriál turnajů Euro Hockey bude pokračovat v listopadu turnajem Karjala ve Finsku, v prosinci Baltika Cupem v Moskvě a počátkem února Švédskými hrami, poslední turnajovou prověrkou před světovým šampionátem v Praze a Ostravě.

Zástupci "velké čtyřky" se dohodli, že mezi sebe nebudou přibírat další účastníky. Trochu paradoxně tak nedostane možnost hrát mezi evropskou elitou Slovensko, které na posledních dvou světových mistrovstvích získalo zlaté a bronzové medaile a umístilo se výš než Česko, Finsko nebo Rusko.

"Důvodem je zkracování přestávek ligových soutěží," vysvětluje Broukal. "Navíc máme snahu před domácím mistrovstvím světa omezit cestování na minimum," doplnil jej Martin Urban, generální sekretář svazu a vedoucí národního mužstva.

Proto bude česká reprezentace hrát všechny přípravné zápasy kromě seriálu EHT doma. Po letních utkáních se Slovenskem a Ruskem přivítá v prosinci Kanadu a v dubnu před blížícím se šampionátem Německo a USA.

"Ještě nebylo nic podesáno, ale měli bychom se na těchto zápasech dohodnout," uvedl Urban. Mnohem méně jisté ovšem je, kde (a zda vůbec) se bude hrát turnaj České pojišťovny i v roce 2004.

V tomto roce je na programu Světový pohár a každé účastnické mužstvo má povoleno jen týdenní kemp a maximálně dva přípravné zápasy: jeden na domácím ledě, jeden na půdě soupeře.

Česká pojišťovna Cup
Pardubice, 4. - 7. září 2003
Čtvrtek, 4.9.
17.00 Česko - Rusko
18.30 Finsko - Švédsko (Helsinky)
Sobota, 6. 9.
13.00 Švédsko - Rusko
17.00 Česko - Finsko
Neděle, 7..9.
Finsko - Rusko 13.00
Česko - Švédsko 17.00

Ceny vstupenek:
Na jednotlivý zápas (Česko - Rusko): k sezení 70, 90, 120 a 160 Kč, k stání 40 Kč.
Na dvojzápasy: k sezení 100, 120, 160 a 200 Kč, k stání 50 Kč.

Další turnaje EHT:
Karjala (Helsinky): 6. - 9. 11. 2003
Baltika (Moskva): 18. - 21. 12. 2003
Švédské hry (Stockholm): 5. - 8.2. 2004

Přípravné zápasy Česka:
14.8. se Slovenskem (Karlovy Vary?)
1. nebo 2.9. s Ruskem (Praha nebo Pardubice)
14. - 16.12. 2x s Kanadou (Plzeň, České Budějovice?)
10. nebo 11. 4. Německo (Praha... 1. zápas v Sazka Areně ?)
20.4. USA (Ostrava?)

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze