mistrovství světa

Utkání komentuje Marek Hlava

SLOVENSKO - RUSKO 3:3 (1:0, 1:2, 1:1), konec utkání
20:00
Konec utkání. Dramatický závěr utkání už skóre nijak nezměnil a týmy se po bojovném zápase rozcházejí s remízou.
59:06
Hraje se před slovenskou brankou. Stříleli Kovaljov a po něm Dacjuk. Lašák vždy stál na správném místě a puk ho trefil.
58:12
Slováci se snaží tlačit dopředu, ale přitom zapomněli na zadní vrátka a Malkin mohl přetáhnout vedení na ruskou stranu. Lašák se štěstím prudce letící puk lapačkou vyrazil.
57:39
Je vyrovnáno na 3:3. Slovákům se pasivita rychle nevyplatila. Kavalčuk tečoval střelu před Lašákem, ten pouze vyrazil betonem před sebe a dojíždějící Kozlov pohodlně polovysokou střelou k tyči vyrovnal.
56:49
Jakmile se puk ocitne na slovenských holích, putuje obloučkem k vlastní útočné modré. Slováci už nic složitého nevymýšlí.
56:22
Duo Šatan, Bartečko v nájezdu Sokolova nebezpečně ohrozit nedokázalo.
55:09
Sám před Lašákem neprostrkal puk za jeho záda ve velké šanci stojící Galkin.
54:30
Další ruské nahození skončilo zakázaným uvolněním.
54:14
Slováci začali hrát více ztaženi na vlastní polovině. Nedostat branku je pro ně nyní evidentně prioritou.
53:20
Rusové mají optickou převahu, ale Lašáka se jim podaří ohrozit jen zřídka.
51:01
Šatan z poza branky hledal před ní stojícího Handzuše, který ale nezpracoval. Z rychlého protiútoku Něprjajev obešel dva obránce Slovenska, ale branku už trefit nedokázal.
49:51
Další útočnou akci Rusů přerušilo postavení mimo hru na modré.
48:45
Afinogenov v obrovské šanci po vyražení Lašákem netrefil odkrytou branku.
48:14
Rusové si v přesilovce šanci nevypracovali, Slováci výborně napadali ve středním pásmu a nic jkim nedovolili.
46:14
Afinogenov vyzkoušel Lašáka, který puk zachytil. Rus zkoušel ještě slovenskému gólmanovi puk vzít, obránce Gáborík ho rukama zpacifikoval, ale byl za to vyloučen na dvě minuty za hrubost.
45:54
Pálffy po akci Vydareného netrefil na pravém kruhu ruského pásma puk.
44:30
Před slovenskou brankou se opět strkají hráči. Finský rozhodčí nevylučuje, ale jel upozornit obě střídačky, aby se hráči vyvarovali případných rvaček.
43:50
Charitonov se uvolnil přes Cháru a trefil tryčku Lašákovy branky!
43:27
Otěže hry nyní převzali Rusové a rychlým bruslením se snaží rozhodit slovenskou obrannou formaci.
41:27
Višňovský bombou asi dva metry před modrou trefil přesně pod horní tyčku branky Sokolova, kterému puk pouze škrtl o lapačku. Slovensko vede 3:2.
41:07
Rusové hráli v šesti a Slováci mají přesilovku.
41:00
Rusové začali náporem, nyní ale útočí Slováci.
40:01
Začala 3. třetina.
40:00
Skončila druhá třetina. Obvzlášť v závěru Rusové Slováky předčili a zaslouženě vyrovnali. Slovensko musí mrzet nevyužitá přesilovka 5 na 2.
39:49
Rusové ukončili druhou část hry náporem, minutu drželi puk ve slovenském obranném pásmu, ale bez gólového efektu.
38:34
Slováci nevyužili ani zbývající přesilovku 5 na 4.
37:25
Slováci hrají 5 na 4. Začátkem přesilovky zlomila Chárova střela ruskému obránci hůl a Slováci hráli téměř půl minuty vlastně přesilovku 5 na 2. Nedokázali si vypracovat ani gólovou šanci...
36:34
Dvě minuty za hrubost dostal ruský obránce Markov. Oplácel a rukou srazil Handzušovi přilbu na led. Slovensko bude hrát 1 minutu a 26 vteřin přesilovku 5 na 3.
36:01
Po akci se před ruskou brankou strhla bitka několika hráčů, rozhodčí si vybral nejaktivnější rváče Proškina, Kovalčuka a Šatana a vyloučil je za hrubost na dvě minuty. Slovensko má přesilovku 5 na 4.