Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský brankář Lašák v Nashvillu skončil

7 2003
Bratislava - Ani titul hokejového mistra světa ani jisté místo brankářské jedničky u slovenské reprezentace nepomohly Jánu Lašákovi k tomu, aby si udržel místo v sestavě týmu NHL Nashville Predators. Klub jej těsně před začátkem soutěže zařadil na listinu nechráněných hráčů. "Byl to pro mě šok," řekl čtyřiadvacetiletý gólman pro deník Nový čas.

"V organizaci Predators jsem čtyři roky, avšak odchod vybavili za tři sekundy. V Nashvillu jsem velkou podporu nikdy necítil. Zkrátka, nepasuji jim do systému," uvedl zklamaně Lašák.

"Říkali, že v NHL dělí úspěch od neúspěchu tenká čára a já jsem byl velice blízko
úspěchu," kčí rameny zklamaný gólman.

Původně sice měl dělat dvojku Tomáši Vokounovi, ale tuto pozici by nyní měl zastávat sedmadvacetiletý Chris Mason, jenž zatím v NHL odchytal jen čtyři zápasy a do Nashvillu přišel po nedávném rozšiřovacím draftu. V záloze jsou poté připraveni ještě
Brian Finley a Wade Flaherty.

"V kempu v Orlandu jsem bydlel s Vokounem na pokoji a ten mě pořád uklidňoval, že jsem obstál a místo mám jisté," nemohl Lašák stále uvěřit nové situaci.

Rodák ze Zvolena má s Predátory ještě rok platnou smlouvu, ale momentálně je na listině nechráněných hráčů a jeho služeb tak může využít kterýkoli klub NHL. "Ozvaly se čtyři, u jednoho je zájem velice seriózní," přiznal Lašák, který zvažuje i návrat do Evropy.

"Ze smlouvy mě nevyplatí; buď ji ukončí, nebo mě evropský zájemce získá na hostování," naznačil možnosti. Nejvíce však Lašáka mrzí, že se nepříjemnou novinku dozvěděl až těsně před začátkem NHL, kdy jsou evropské soutěže již v plném proudu. "Soupisky týmů jsou většinou uzavřené. Kdyby mi to řekli dřív, mohl jsem zkusit prorazit u konkurence," dodal Lašák.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze