Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský hokejista Pálffy byl zatčen

30 2003
Los Angeles, Praha - Další hvězda zámořského sportu má trable s policií kvůli násilí páchanému na ženě. Slovenského hokejistu Pálffyho v neděli v Los Angeles zatkla policie. Basketbalový driblér Bryant musí před soudem čelit obžalobě ze znásilnění. Bývalý hokejový brankář Roy se před třemi lety při hádce sápal po manželce s takovou vervou, že vyrazil dveře, za nimiž se schovala.

V noci ze soboty na neděli se do kontaktu s policií dostalo jiné eso NHL. Na slovenského útočníka Žigmunda Pálffyho z týmu Los Angeles Kings zavolala policii jeho přítelkyně Zora Czoborová, známá cvičitelka fitness.

Pálffyho zatkli pro podezření z domácího násilí, vzali do vazby a následně propustili. „Žena utrpěla drobná zranění, ale nežádala lékařské ošetření,“ řekl pro seriózní list Los Angeles Times seržant Steve Tobias z policejního oddělení v luxusní čtvrti Manhattan Beach, kde má Pálffy rezidenci.

„Kolega už do Los Angeles odletěl, aby zmapoval, co se opravdu stalo,“ prohlásil Pálffyho český agent Petr Svoboda, který sídlí v kanadském Edmontonu. „Musí se zjistit, kdo vůbec měl vinu na tom, že ta hádka vznikla.“

Každý náznak porušení zákona slavnou osobností je ve Spojených státech zveřejňován a patřičně propírán. Ať jde o rvačky, nebo porušování dopravních předpisů. Agent Svoboda však tvrdí: „Nebude to tak velký problém, jak se podle místních médií může zdát.“

Jedenatřicetiletý Pálffy je klíčovým mužem klubu Kings. Při zranění Švéda Norströma sloužil jako kapitán. V bodování celé NHL se drží v elitní pětce. Smlouva mu pro tuhle sezonu zaručuje základní plat sedm milionů dolarů, tedy takřka 200 milionů českých korun.

„To je moje osobní věc,“ odmítal Pálffy otázky deníku Los Angeles Times ohledně víkendového incidentu. „Pardon, nemůžu o tom právě teď mluvit. Jsem profesionál a musím dělat svou práci. A hodlám ji dělat.“

O údajně gradující krizi ve vztahu s přítelkyní se Pálffy zdráhá bavit: „Nevěděl jsem, že to zajímá tolik lidí. Jsme spolu pět let a ještě nějaký čas budeme,“ pronesl v rozhovoru pro slovenské noviny Nový Čas těsně před začátkem sezony.

Los Angeles ve čtvrtek doma nastoupí proti Vancouveru. Jak se vyjádřil Dave Taylor, manažer Kings, Pálffy by měl hrát. Klub z Los Angeles se podruhé v krátké době potýká s právnickým problémem. Obránce Corvo byl v pondělí odsouzen na dva roky odnětí svobody podmíněně za to, že v listopadu 2001 v Bostonu napadl ženu a ztloukl ji.

U Pálffyho tak závažný trest nejspíš nehrozí. Důležitý okamžik řízení může nastat 17. prosince. Tehdy se má hokejista dostavit k soudu na výslech.   

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze