Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský tisk: Bronz se leskne jako zlato

12 2003
Bratislava - I když slovenští hokejisté neobhájili na mistrovství světa ve Finsku titul, doma se dočkali po vítězstvím v utkání o bronzové medaile na českým týmem pochvaly. "Všech devět zápasů odehráli slovenští hokejisté v bílých dresech. Může to posloužit jako obraz, že bronzoví svěřenci trenérů Františka Hossy, Jána Šterbáka a Vladimíra Šťastného se vrátili s čistým štítem," oceňuje deník Sme fakt, že hráči nezklamali v žádném zápasu. "I při jediné prohře v semifinále se Švédskem měl jejich výkon vysokou úroveň," napsal.

"Kredit Slovenska se zvýšil o bronz," píše Národná obroda. "Navzdory tomu, že náročnému fanouškovi bude ve srovnání s loňskem třetí místo málo, svět se na nás dívá s respektem. V Helsinkách se definitivně potvrdilo, že jsme jedou z hokejových velmocí a nic z toho, co jsme dosáhli, nebyla náhoda. Ukázali jsme, že již nejsme vystrašeným nováčkem, který sice hraje atraktivní hokej, avšak pokaždé umírá na krásu," hodnotí list.

Slovensku podle něj svět závidí odhodlání, s jakým se hráči vydávají na šampionáty reprezentovat svou vlast. "Jsme jediný tým ze světové špičky, který umí každý rok dostat na mistrovství světa téměř všechny své nejlepší hráče. To nám zaručuje úspěch, ale hlavně zvyšuje kredit," libuje si Národná obroda. "Srazili jsme Čechy na kolena!," raduje se Nový čas a vrací se k atmosféře návratu reprezentantů z Finska do vlasti.

"Nad zástupy lidí se vznášel lehký alkoholový opar, který zesílil ve chvíli, když se na letištní ploše objevili hokejisté. Mladá děvčata ve snaze vidět své oblíbence vylézala partnerům na ramena, mladíci šplhali na ochranné zdi, jeden dokonce vylezl na sloup osvětlovací rampy," líčil nadšení desetitisícového davu v Bratislavě. "I když jsme měli jen bronz, radost z něj byla dvakrát tak veliká. Vždyť jsme konečně porazili naše největší rivaly - hokejisty Česka," píše Nový čas.

Deník Pravda bilancuje šampionát z hlediska výdělků cestovních kanceláří: "Dva mimořádné lety pro tři sta fanoušků, něco více tři miliony korun za letenky a tržby za několik desítek pobytů na více dnů ve Finsku."

Majitelé šesti cestovních kanceláří na Slovensku se pustili do jednoho z nejrychlejších ale také nejriskantnějších obchodů, když objednali na nedělní finále v případě slovenské účasti devět mimořádných letadel. "Během pátečního zápasu se Švédskem se vše změnilo. Nakonec jsme vypravili dvě plná mimořádná letadla na sobotní zápas o bronz," cituje Pravda mluvčího Slovenských aerolinií.

Autor:


Grafton Recruitment Praha
LISAŘ ZLÍN

Grafton Recruitment Praha
Zlínský kraj
nabízený plat: 25 000 - 27 000 Kč

Najdete na iDNES.czmobilní verze