Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský tisk oslavuje juniory

28 2001
Bratislava - Nečekaný triumf slovenských hokejových juniorů nad českým výběrem v zápase juniorského šampionátu nadchlo tisk v zemi vítězů. Novinové titulky oslavují zejména výtečného gólmana Budaje. "Junioři dali příklad dospělým", zní titulek dnešního Sme k jejich čtvrtečnímu vítězství nad českými vrstevníky na MS juniorů.

"Našim hokejistům se na vrcholných světových podnicích nedaří v zápasech s mužstvem Česka, dokonce se mluví o jakémsi komplexu. Avšak junioři na světovém šampionátu v Pardubicích ukázali recept, jak prolomit obávanou bariéru. S aktivní obranou a s vynikajícím brankářem Petrem Budajem dostali na kolena české hokejisty, a to dokonce před jejich publikem,"
zhodnotil Sme.

"Budaj zaklel české hráče", napsal Sport o příčině druhého vítězství juniorů Slovenska nad českými hokejisty. První se zrodilo v roce 1999 ve Winnipegu.  "Slováci s mistry světa z uplynulých dvou let sehráli velice dobrý zápas. Základy nejtěsnějšího vítězství postavil brankář Budaj, který zlikvidoval všech 45 střel a zaslouženě se stal nejlepším hráčem slovenského mužstva," pokračuje komentář Sportu.

"Takový zápas jsem ještě nechytal. Nedá se to srovnat se žádným z ligy. Některé úspěšné zásahy jsem měl s boží milosti," řekl pro Nový čas brankář Toronta St. Michaels Budaj.

Autorem jediného a vítězného gólu Slováků byl Tomáš Kopecký. "Na konci střídání jsem se snažil jenom překvapit brankáře a vyšlo to. Ani jsem nevěděl, že jsem dal gól, protože jsem byl vyčerpán a šel jsem na střídačku. Spoluhráči však na mě začali skákat...," popsal útočník týmu Lethbridge.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze