Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský tisk: remíza s cenou zlata

6 2003
Bratislava - Byť pondělní souboj českých a slovenských hokejistů na MS ve Finsku skončil smírně 3:3, slovenský tisk jej oslavuje jako vítězství. "Naše hokejisty na šampionátu nedokázali zdolat ani Češi. Vyhráli jsme skupinu," píše Nový čas, podle kterého Slováci zlomili dlouholetý český komplex a získali s tímto soupeřem první bod na MS.

List kriticky hodnotí výkon kanadského sudího Dutila, kterého označil za jednoznačně nejslabšího muže zápasu. "Pokusil se aplikovat do hokeje basketbalová pravidla a posílal hráče na trestnou lavici i za nevinné doteky," konstatuje Nový čas.

Podle deníku Sme slovenští hokejisté sehráli svůj nejlepší zápas proti Čechům v historii světových šampionátů. Remíza 3:3 po předešlých šesti prohrách je pro Slováky úspěchem. "Na Slovensku, ale i v Hartwall Areně v Helsinkách to vypadalo, jako by se hrál nejdůležitější zápas mistrovství světa v hokeji. Emoce převážily nad skutečnou důležitostí zápasu Slovensko - Česká republika," píše Sme.

Na jiném místě si list všímá atmosféry v bratislavských hospodách, kde vládla vítězná nálada. Mnozí majitelé vyložili televizní přijímače až na ulici. "Bílým, tedy našim, se fandilo i v českých hospodách. V Krušovické světnici v centru města se čepovalo krušovické, ale při úspěšných zákrocích se tleskalo Lašákovi," popisuje Sme.

Pravda si všímá zvýšeného zájmu slovenských fanoušků zúčastnit se závěrečných zápasů MS přímo ve Finsku. Loni odletělo na finálový zápas do Göteborgu ze Slovenska celkem sedm letadel, letos jich bude zřejmě víc.

"Boj o letenky na závěrečné zápasy začal na celém Slovensku. První tři letadla na finálový zápas jsou již vyprodána. Cena letenky včetně letištních poplatků je od čtrnácti do dvaceti tisíc slovenských korun," připomíná Pravda, podle které se cestovní kanceláře pokoušejí sehnat další letadla.

Nabídku zveřejní do čtvrtka, kdy už bude po čtvrtfinále jasno, zda Slováci zůstanou ve hře o medaile.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze