Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenský tisk tým chválí, ale kritizuje Reichla

14 2001
Praha - Nejen slova chvály zaznívají ve slovenském tisku na adresu českých hokejistů po skončeném mistrovství světa. "Hokejový bůh je zřejmě Čech..." zdůrazňuje sice na titulní straně nejčtenější slovenský deník Nový čas a připouští, že hokejové umění českých mistrů světa uznává celý sportovní svět, ale někteří jedinci, podle deníku, asi slávu nesou těžce. "Jak jinak lze pochopit slova českého kapitána Roberta Reichla, že Slováci by měli hrát B-kategorii mistrovství světa...? Z úst hokejisty, který ještě jako mladíček na MS 1991 dával ve společné československé šatně pocítit starší dvojici Kolník-Medřík, že jsou Slováci, je to ale asi normální," napsal autor článku.

Šport naopak ocenil, že v šatně mistrů světa zněly slovenské písničky. "Zlatá éra českého hokeje pokračuje," zdůrazňuje na titulní straně Sme a zvláštní pozornost věnuje nejdůležitějšímu gólu v kariéře Davida Moravce. "Štěstí se ve finále přiklonilo k Čechům, ale hráči se o něj snažili ze všech sil," konstatoval deník.

"Česko je v posledních šesti letech nejúspěšnější hokejovou zemí. Od prvenství na MS ve Vídni '96 se jeho hráči ani jednou nevrátili bez medaile a po trumfech v Lillehammeru '99 a vloni v Petrohradu získali svěřenci Josefa Augusty třetí titul za sebou!" oceňuje Sme.

Dodává, že slovenští reprezentanti si alespoň mohou říci, že prohráli s mistry světa. "Češi mají zlato, ale sezóna jim nekončí. Kupa dalších skvělých hráčů v čele s Jágrem obléká dresy týmů NHL, kde právě vrcholí souboje o Stanley cup," doplnil list.

Národná obroda označuje třetí díl zlaté série za další zásah české vítězné generace. Samo finále pak podle listu bylo nejsprávnějším vystupňováním celého šampionátu a houževnatí Finové byli zdatným soupeřem, než je David Moravec srazil na kolena.

"Český hokej se v Německu zase vyznamenal. Bodejť by ne, vždyť od roku 1996 je vítězná generace českých hráčů okolo Roberta Reichla a Jiřího Dopity už pošesté v úplném závěru MS, z toho čtyřikrát ve finále!" zdůrazňuje autor. Dodává, že podobného unikátního zápisu do historie dosáhli jen hráči někdejší famózní sborné.

Pravda na titulní straně lakonicky konstatuje "Češi zase šampióny". Mistři podle ní pokračují v světové nadvládě i v novém století, zatímco zámoří vyšlo znovu naprázdno.

Slovenský premiér Mikuláš Dzurinda ráno v telefonátu s předsedou české vlády Milošem Zemanem také blahopřál k "obrovskému úspěchu českého hokejového týmu, že se mu podařilo podruhé úspěšně obhájit titul mistra světa a potřetí vystoupit na stupeň vítězů", citoval list.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze