Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský tisk: Vraťte se na zem

10 2004
Po kritice od fanoušků se po propadáku na Světovém poháru pustil do slovenských hokejistů i místní tisk. "Po úspěších jste se nechali ukolébat. Ta facka byla zapotřebí," takové jsou vesměs komentáře. "Viděli jsme hráče se svěšenými hlavami. Viděli jsme, jak ukazovali prstem, že chybu udělal ten druhý. Viděli jsme jen rozmazlené hvězdy, které ztratily hokejové srdce a pokoru," píše Nový čas.

Hráčům doporučuje, aby se vrátili z oblak na zem. Měli by si prý uvědomit, jaké mají štěstí, že můžou díky talentu žít z takové krásné hry, jakou je hokej.

List Národná obroda upozorňuje, že Světový pohár nastavil slovenskému hokeji důkladně vyleštěné zrcadlo. Úspěchy ze světových šampionátů sice zatratit nelze, ale skutečná hokejová elita se schází pouze na olympiádě a Světovém poháru. Na těchto akcích ale Slováci díru do světa neudělali.

"Pokud se nezmění pohodová atmosféra v mužstvu a ochota reprezentovat, na světových šampionátech bude sbírat úspěchy i nadále. Na setkáních všech nejlepších však Slováci udělají díru do světa pouze v případě ideální formy celého kádru. Jinak skutečně patříme až za šestici hokejových mocností," míní komentátor.

Deník Sme připomíná, že slovenská reprezentace patrně potřebuje neúspěch, který ji dokáže zmobilizovat na cestě za novými vítězstvími. Po fiasku na olympiádě v Salt Lake City přišlo zlato ze světového šampionátu v Göteborgu.

"Jedno i druhé pod vedením trenéra Jána Filce. Po ostudě na Světovém poháru přijde na konci této sezony mistrovství světa v Rakousku. Nyní však Filc dopředu oznámil, že mužstvo po Světovém poháru opouští," uzavírá list.

Autoři: ,


Témata: SP 2004
Najdete na iDNES.czmobilní verze