Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský trenér už nominoval na ZOH 2002

23 2001
B r a t i s l a v a - Trenér slovenské hokejové reprezentace Ján Filc už určil devět hráčů, které nahlásí Mezinárodní hokejové federaci (IIHF) jako účastníky turnaje na zimních olympijských hrách 2002 v Salt Lake City. V jeho výběru jsou obránci Róbert Švehla z Floridy a Zdeno Chára z týmu New York Islanders, sedmičku útočníků tvoří Peter Bondra z Washingtonu, Jozef Stümpel a Žigmund Pálffy z Los Angeles, Miroslav Šatan z Buffala, Marián Hossa z Ottawy, Pavol Demitra a Michal Handzuš ze St. Louisu.

"Se všemi jsem se osobně setkal, pouze s Róbertem Švehlou jsem půl hodiny telefonoval. Vedení všech klubů přislíbila v případě, že nebudou hrát NHL, uvolnit je již na první fázi olympijského turnaje, který Slovensko jako nenasazené musí sehrát," řekl Filc, jenž se dnes po třech týdnech vrátil ze zámoří.

Cílem jeho mise bylo také zjistit zájem hokejistů o společný letní kemp na Slovensku. Vedení hokejového svazu totiž chce i letos navázat na úspěšné "hokejové léto" z loňska. "První srpnový týden chceme se všemi reprezentanty ze zámoří absolvovat rekondiční soustředění ve Vysokých Tatrách. Druhý týden se pro přípravu na ledě připojí také hráči působící v evropských klubech. V polovině srpna bychom opět sehráli nějakou exhibici," dodal Ján Filc.

Každá země musí organizátorům olympijského hokejového turnaje nahlásit do 25. března jména nejméně osmi hráčů, kteří budou figurovat na konečné soupisce, zbytek do celkového počtu dvaadvaceti musí být určen do 22. prosince letošního roku.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze