Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Slovenský tým už odletěl do zámoří

25 2004
Bratislava - I se zraněným centrem Michalem Handzušem odletěli dnes slovenští hokejisté do Kanady, kde budou pokračovat v přípravě na Světový pohár. Útočníkovi Philadelphie Flyers zbývá na doléčení ramena týden. Pokud se mu to nepovede, v úvodním zápasu proti Kanadě nastoupí Rastislav Pavlikovský, který se prozatím připravuje na Slovensku.

"Do zámoří cestuje Handzuš, Pavlikovský prozatím zůstává doma. Do 29. srpna máme čas na rozhodnutí, jak budeme situaci řešit. Do případu jsou kromě hráče a jeho agenta zainteresovány také Philadelphia Flyers a slovenský hokejový svaz," dodal Teleky.

Handzuš si zranil rameno v nedělním přípravném utkání proti Švédsku. Nyní prý sice bolesti ustoupily, ale je to patrně jen kvůli tomu, že hokejista ruku vůbec nezatěžuje. Není vyloučeno, že hráč nakonec bude muset pod skalpel.

Handzušovo zranění přidělalo trenéru Jánovi Filcovi starosti, protože kvůli zdravotním potížím již dříve odřekl účast na Světovém poháru také útočník Žigmund Pálffy. Reprezentační kouč nyní musí vytvořit i alternativní složení útoků pro případ, že Handzuš nenastoupí. Na křídlech Handzušova útoku hráli Bartečko se Šatanem, který se ale nyní patrně přesune k Bondrovi se Stümpelem.

"Handzušovo zranění narušilo naší útočnou formaci a je otázkou, zda se bude moci vrátit do hry. Se Stümpelem i Bondrou jsme již hráli, nějaké návyky tam tedy jsou a doufám, že spolupráce bude fungovat," řekl Šatan listu Šport.

Slováky v příštích dnech v Ottawě čekají přípravná utkání s Kanadou a Ruskem. Do turnaje vstoupí 1. září proti Kanaďanům. Jejich dalšími soupeři v základní skupině budou Američané a Rusové. V evropské skupině změří síly Češi, Švédové, Finové a Němci.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze