Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenští fanoušci se dočkali Stanley Cupu

1 2003
Košice - Po nečekaných komplikacích dorazila slavná trofej na Slovensko. Jiří Bicek, útočník New Jersey Devils, se mohl slovenských hokejovým fanouškům pochlubit Stanley Cupem. Přímo z letiště vyrazil na onkologické oddělení košické dětské nemocnice. Plánovaný program však kvůli zpoždění musel být omezen.

Vedle Bicka se poháru mohl dotknout i jeho tchán Vincent Lukáč, který v minulosti sám býval vynikajícím hokejistou.

A spolu s Lukáčem se Stanleyovu poháru obdivovali také jeho kolegové z československého reprezentačního útoku Dárius Rusnák a Igor Liba, kteří s Lukáčem vybojovali titul mistrů světa v roce 1985.

"Je to úžasný pocit. My jsme o Stanley Cup v NHL hrát nemohli, ale máme nástupce, kterým se to v budoucnosti ještě jistě podaří," prohlásil před shromážděnými fanoušky Rusnák.

V Košicích pohár zůstane pouze do třetí hodiny v noci, kdy si jej od Bicka převezme spoluhráč Richard Šmehlík, aby se s jím pochlubil v Ostravě. Poté bude na zbývající dobu patřit dalšímu členovi vítězného kádru Devils Patriku Eliášovi, pak se vydá na
Ukrajinu a do Ruska.

Pro trofej v noci Šmehlík vyšle na východní Slovensko zvláštní automobil. V sobotu ráno by měl být pohár slavnostně vystaven před nákupním centrem Shopping Park v Zábřehu a po poledni si pro něj přiletí vrtulník Eliáše, aby jej přemístil na jih Moravy - do Znojma a do Třebíče.

Po čtvrtečním nervózním čekání a hledání v Košicích se nakonec zjistilo, že Stanley Cup zůstal na letišti v Torontu, kde jej tamní pracovník údajně považoval za nadměrný náklad. Na mezinárodním letišti v Košicích tak přistál až v pátek s denním
zpožděním a Bicek se musí o nejslavnější hokejovou trofej podělit se svými spoluhráči Šmehlíkem a Eliášem.

Podle rozhodnutí generálního manažera klubu New Jersey Devils totiž dostala
trojice hráčů na oslavy zisku poháru pouze 48 hodin, aby nebyl narušen plánovaný harmonogram turné.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze