Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Hokejová příprava naštvala i Slováky. Trenér Vůjtek: Evropa nám utíká

Trenér v rozpacích. Výkony slovenské reprezentace Vladimíra Vůjtka zklamaly. | foto: Profimedia.cz

11 2013
Dvakrát ze tří duelů nedali gól, skončili poslední a kouč zkritizoval hráče... Pozor, řeč není jen o českém hokeji, totéž se stalo i Slovákům. "Z výkonu týmu jsem zklamaný. Ukázalo se, že Evropa je někde jinde než my," řekl trenér Vladimír Vůjtek po fiasku na Německém poháru. Tak jako Hadamczik se opřel do hráčů z KHL.

Ta bilance se velmi podobá. Čeští hokejisté pod Aloisem Hadamczikem na Karjala Cupu? 3 zápasy, 3 prohry, skóre 2:11 a dva duely bez vstřelené branky. Slováci pod Vladimírem Vůjtkem na Německém poháru? 3 zápasy, 2 prohry, jedno vydřené vítězství po nájezdech, skóre 4:8 a dva duely bez vstřelené branky.

"Turnaj jsme odehráli na čtyřku až pětku," netajil se svým zklamáním Vůjtek. Jeho svěřenci nejprve proti "neznámému" výběru USA aspoň stihli otočit skóre z 0:3 na 4:3 po penaltách, následovaly však hrozivé dvě hodiny střelecké nemohoucnosti a porážky 0:2 s Německem a 0:3 se Švýcarskem. "Hráli jsme velmi špatně, evropský hokej nám trochu utíká," dodal rozladěný kouč.

Slováci jsou v olympijské sezoně v ještě nepříjemnější situaci než Češi. Zatímco Hadamczik může výběr pro Soči vzhledem k počtu Čechů v NHL sestavit téměř výlučně ze zámořských opor, Slováci to mají daleko těžší.

"Na olympiádu potřebujeme pomalu dva útoky z Evropy. Najít je, to bude výzva," napsal deník SME a hokejisty za Německý pohár vůbec nešetřil: "Naštvali trenéra Vůjtka na lavičce a miliony trenérů před televizními obrazovkami."

Ani Slováci neodjeli na přípravu v plné síle, Vůjtkovu kritiku to však neumenšilo. "Kromě zraněných hráčů jsme tu měli to nejlepší. A soupeři ze švýcarské a německé ligy nás hokejově předčili," řekl Vůjtek. "Kladně hodnotím jen brankáře, to je vše. Zamotalo nám to hlavu, protože jsme v ní už měli sestavu pro Soči složenou. Teď asi dvě nebo tři místa změníme."

A ještě poslední shoda česko-slovenských hokejových rozpaků: hráči, kteří přijeli z bohaté KHL, nepřesvědčili. "Ukázalo se, že hokejisté z ruské ligy nebyli lepší než ti z české," prohlásil Hadamczik na adresu Vrány či Petružálka. No a teď slova Vladimíra Vůjtka: "Nováčci nebyli horší než ti z Ruska. Vypracovat si za zápas v průměru dvě až tři šance, to je na množství hráčů z KHL žalostné."

Bek Michal Sersen označil vystoupení v Německu za "suverénně nejhorší vystoupení své reprezentační kariéry", jiní se omlouvali za zbytečné fauly a za to, že neproměňovali i vyložené šance... Co vám to připomíná? "Turnaj nám ukázal, co máme dělat. Soupeři neměli žádné extra výběry a stejně jsme skončili poslední. Musíme začít od podlahy," burcuje gólman Ján Laco.Najdete na iDNES.czmobilní verze