Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Slovenští hokejisté si pořizují luxusní bydlení

28 2003
Bratislava - Zámecká ulice a okolí v centru Bratislavy, trenčínská čtvrť Pod Brezinou... To jsou lukrativní adresy, na kterých byste mohli v létě nalézt slovenské hokejové hvězdy. V poslední době si hráči jako Žigmund Pálffy nebo Marián Hossa pořídili ve slovenských městech nemovitosti hodné špičkových sportovců.

Mnoho slovenských hokejistů, kteří střílejí góly v zámořské NHL, si chce při letních návratech domů užívat luxusu pod vlastní střechou.

Nejlukrativnějším je hlavní město Slovenska a zejména bratislavská Zámecká ulice v těsné blízkosti Hradu, kde vyrostly luxusní byty. Týdenník Plus sedm dnů vypátral, že jeden z nich patří útočníku Los Angeles Kings Žigmundu Pálffymu.

Jednatřicetiletý hráč s příjmem více než čtvrt miliardy korun za sezonu investoval před dvěma lety do nadstandardního bytu, který obývá spolu s přítelkyní Zorou Czoborovou. Po nedávných neshodách dvojice se vedle fitnesscentra a finanční hotovosti stal i tento byt předmětem vyrovnání mezi už asi jen bývalými snoubenci.

Do nemovitostí v Trenčíně a jeho okolí investovali téměř všichni hráči, kteří hokejově vyrostli v tamější Dukle. Starší syn trenéra slovenské reprezentace Františka Hossy Marián se poměrně brzy stal jednou z nejjiskřivějších hvězd zámořských kluzišť.

Jeho průměrný roční plat je v přepočtu 75 milionů korun. Proto čtyřiadvacetiletému útočníku Ottawy Senators nedělalo problém investovat do vlastního bydlení a v trenčínské lokalitě Pod Brezinou si obstarat luxusní apartmá.

Čtyřpokojové atypické terasové byty s vlastní travnatou plochou mají výměru od 70 do 150 čtverečních metrů. Hossův mladší syn Marcel, hrající za Montreal Canadiens, zatím při návratech domů bydlí v rodinném domě svého otce v trenčínské čtvrti Pod Tehelňou.

Nedaleko od Trenčína stojí na rozsáhlém pozemku vila devětadvacetiletého útočníka St. Louis Blues Pavla Demitry. Ten od svého klubu v arbitráži vysoudil plat šest a půl milionu dolarů, tedy více než 220 milionů korun, a přiznává, že největší investicí byla právě výstavba rodinného sídla.

Miroslav Hlinka se po létech kočovného života rozhodl vybudovat nový domov v trenčínské části Zamarovce. Na stavbu rodinného domu, který by měl být v dubnu příštího roku dokončen, dohlíží jeho manželka Miroslava. Nebude v něm chybět hokejová místnost, v níž si opora slovenské reprezentace rozvěsí své dresy, medaile a další cennosti, nasbírané během kariéry.

Ani čeští hokejisté z NHL samozřejmě nezahálejí a přes léto si doma pořídili zajímavé a luxusní bydlení. Petr Nedvěd vlastní několikapokojový byt poblíž Václavského náměstí, Dominik Hašek postavil luxusní vilu v Pardubicích. Jiří Dopita má dům v Olomouci, kam často dojíždí z Pardubic za rodinou a třeba Josef Beránek koupil penzion v Teplicích, jehož chce využít i v podnikání.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze