Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Střet kapitánů. Filmuje, láteřil Getzlaf. Ovečkin: Závidí mi vlasy

SIMULANTE. Kapitán Anaheimu Ryan Getzlaf se zlobí na Alexandera Ovečkina | foto: Profimedia.cz

18 2015
Docela zábavná slovní přestřelka se spustila mezi dvěma vynikajícími hráči NHL. Anaheimský centr Ryan Getzlaf osočil washingtonského kanonýra Alexandra Ovečkina ze simulování. Rus na jeho kritiku odpověděl žertem.

Zápis z nedělního utkání Anaheim - Washington jasně určoval vítěze střetu dvou ligových celebrit.

Getzlaf, tahoun Ducks, musel strpět porážku 3:5. V zakončení se neprosadil (0+0). To Ovečkin si s vítězstvím odvážel i 4 body (2+2), vyhlásili ho první hvězdou večera.

Hrdý Kanaďan Getzlaf se však v rozhovoru s reportéry v kabině nepřipojil k zástupu obdivovatelů svérázného Rusa: „Nevěděl jsem, že bude simulovat po celém zasr... hřišti. To je trochu ostuda. Omluvte můj slovník.“

Poukázal na několik sporných okamžiků. Jednou se například po souboji u mantinelu ohnal po Ovečkinovi holí a zřejmě ho minul (nebo jen lehce zasáhl). Přesto se washingtonský střelec skácel na led, skoro jako by mu Getzlaf amputoval nohu v kotníku.

Rozhodčí odpískal sekání, Getzlaf si Ovečkina chytil a jal se mu vysvětlovat, že tohle se na zámořských kluzištích nedělá. Ovečkin odvětil několika hláškami, jejichž přesné znění asi zůstane tajemstvím.

Až po Getzlafově kritice se washingtonský kapitán v úterý veřejně vyjádřil: „Nemám pro něj odpověď... Možná jenom závidí. A tak podobně. Já mám vlasy, on ne. Mohli bychom se o tom bavit celý den.“

V poslední době se od civilizovaného vzhledu (krátký sestřih, hladká tvář) vrátil k někdejšímu vzezření zarostlého divocha. Naopak ke Getzlafovi už dlouho patří oholená hlava.

Ovečkin se při zmíněném výroku usmíval. Když maličko zvážněl, poznamenal: „Nemyslím si, že mě někdo může považovat za simulanta. On (Getzlaf) byl asi zklamaný z porážky.“

V Kanadě a USA jsou na hokejové „filmování“ zvlášť hákliví. A Ovečkin, jakkoliv v této sezoně znovu potvrzuje svou úžasnou ofenzivní sílu, poněkud hazarduje s osobní pověstí. Z přihrávání soupeřova zákroku už byl nařčen víckrát.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze