Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Šmehlík připustil konec kariéry

1 2003
Ostrava - Bez slavného Stanleyova poháru dorazil Richard Šmehlík na ostravskou radnici. Čtvrteční zdržení na letišti v Torontu zabránili obránci New Jersey Devils pochlubit se s trofejí. "Mrzí mě to, ale nebyla to moje chyba," konstatoval smutně Šmehlík. Poháru si ve stejnou dobu užíval jeho spoluhráč Jiří Bicek v Košicích.

Oficiální důvody, které vedly úřady k zastavení čtvrteční transportu slavného poháru do Vídně, jsou zatím neznámé.

Podle neoficiálních informací ho však obsluha považovala za nadrozměrný náklad. "Přesné informace nemáme, ale je fakt, že úředníci bývají přísní," pokrčil hokejista bezmocně rameny, který na radnici dorazil se svým otcem.

Šmehlík s pořadateli vyloučili žádost o prodloužení pobytu Stanleyova poháru na severní Moravě.

"Pravidla jsou přísná, nemělo by to smysl," vysvětlil třiatřicetiletý bek, který dlouho váhal, zdali se s letitým symbolem vítězů NHL do Ostravy vůbec vypraví.

"Dlouho jsem váhal mezi Ostravou a Buffalem, ale Stanley Cup v Ostravě nikdy nebyl, a proto jsem přijel. Ani jsem nebral rodinu, je to opravdu jen na pár dnů. V úterý se chci vrátit zase zpátky," svěřil se člen vítězného týmu z olympijských her v Naganu.

"Když nemůže Stanley Cup k primátorovi, musí primátor za ním. Tu možnost si rozhodně nenechám ujít a na trofej se přijedu podívat. Richardův úspěch jen nějak tak symbolizuje, že Ostrava je hokejové město," pronesl Zedník. Od představitele města pak převzal dres s logem příštího mistrovství světa a pamětní knihu.

Co čeká Šmehlíja v dalších dnesch? Jako volný hráč však netuší, ve kteŕém klubu bude působit. Zatím normálně trénuje. Nevylučuje však, že se s hokejem na vrcholové úrovní rozloučí.

"Nic teď neřeším, dám tomu prostor. Jsem ochotný přistoupit i na nižší plat, možná to budu muset udělat. Na druhou stranu si umím i představit, že hokeje nechám. A až se rozhodnu, udělám to ze dne na den. Nevylučuju, že to bude letos," přemýšlel Šmehlík nahlas.

Autoři: ,


Najdete na iDNES.czmobilní verze