Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu


Směnárna lístků pro MS nemá důvěru

25 2004
Praha - Byl to dobrý nápad. Německý hokejový fanoušek dostal lístky na zápas Rakouska s Francií, tak proč je nevyměnit za utkání Německo - Lotyšsko? Směnárna na internetu, kterou ve spolupráci s německými médii zavedl Český rozhlas, ale skrývá i úskalí falšování lístků. Organizátoři šampionátu se proto od ní distancují

Český rozhlas 7 spustil elektronickou směnárnu vstupenek v polovině února, nedávno ale celý projekt pozastavil právě s ohledem na nebezpečí falšování lístků.

"Vedení rozhlasu se rozhodlo projekt zastavit z důvodu nepřiměřeného rizika zneužití této služby včetně možného zneužití dobrého jména ČRo," píše se na stánkách rozhlasu.

Od směnárny se odvrátil i organizační výbor mistrovství světa a společnost Sazka, distributor vstupenek.

"Distancujeme se od komerčních aktivit spojených s prodejem, výměnou či distribucí vstupenek na šampionát, jakými jsou nejrůznější burzy nebo výměnné obchody," píše se v prohlášení organizačního výboru.

"Všichni fanoušci, kteří si zakoupí nebo jinak opatří vstupenky mimo oficiální prodejní místa, tak činí na vlastní riziko. Organizátoři ani operátoři prodeje vstupenek šampionátu nenesou za takové vstupenky žádnou zodpovědnost," upozorňují pořadatelé.

Český rozhlas tak směnárnu najisto znovu neotevře. Otázkou je, zda se najde jiný subjekt, který by celý projekt převzal. "Po odvysílání reportáže v sobotním magazínu Buly se objevilo několik zájemců, zatím ale ke konkrétní dohodě nedošlo," uvedla Jitka Hrabánková z internetové redakce ČRo.

Mistrovství světa se koná v Praze a v Ostravě od 24. dubna do 9. května. O lístky do nové haly v pražských Vysočanech je nebývalý zájem, už od prosince byly přes internetový prodej téměř vyprodány zápasy českého týmu, semifinále a finále.

Ve druhé fázi prodeje vstupenek se tisíce našinců spokojilo už i se zápasy ve skupinách, v nichž česká reprezentace nehraje. Obrovský je i zájem fanoušků ze zahraničí. Hokejový šampionát bude s velkou pravděpodobností jedním z nejnavštěvovanějších v historii.

Sazka Arena bude otevřena slavnostním rautem 27. března, 22. dubna v ní sehraje první zápas česká reprezentace, která v přípravě na šampionát přivítá Kanadu.

Už teď je jasné, že původní plány, které počítaly s tím, že by halu mohla "otestovat" Slavia při utkáních play-off, se nenaplní. 28. února sice bude v hale led, aby šéf Sazky Aleš Hušák vyhrál sázku o bedničku francouzských vín se sekretářem mezinárodní hokejové federace Jan-Ake Edvinssonem. Hala ale ještě připravená k provozu není a play-off extraligy začíná už 1. března.

Autor:


Najdete na iDNES.czmobilní verze